České Budějovice po středečním postupu ve 2. kole MOL Cupu přes Chomutov napjatě vyhlížely páteční los kola s pořadovým číslem 3. Teď už je jasné to, s kým se Dynamo o další pokračování v pohárové soutěži porve. Soupeřem jihočeského klubu bude Vlašim, kterou přivítá na Střeleckém ostrově.

Po výpravě do Chomutova se MOL Cup ve 3. kole vrátí na jih Čech. Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek a bývalý fotbalista a nejlepší reprezentační střelec v historii Jan Koller přisoudili Dynamu během losu druholigového soupeře. Na Střelecký ostrov se vypraví FC Sellier & Bellot Vlašim.

S Dynamem se naposledy fotbalisté Vlašimi střetli během přípravy. Na jejím začátku viděli fanoušci v nedalekém Temelíně utkání, ve kterém padlo celkem devět branek, šest do sítě druholigového týmu a tři lovil ze sítě brankář Českých Budějovic. Pod triumf 6:3 v přátelském zápase se podepsali dvěma góly Tomáš Zajíc, Lukáš Havel, Jakub Švec, David Krch a Martin Sladký.

Vlašim v současné době okupuje poslední příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v devíti zápasech získala pouhých šest bodů a dva ztrácí na předposlední B-tým pražské Slavie. Který však v minulém kole porazila doma 3:1. Co se týče MOL Cupu, Vlašim figuruje na špici gólově nejpotentnějších týmů soutěže. Cestu do 3. kola si proklestila přes Libiš, kterou porazila 9:1, pak přehrála výsledkem 4:1 FK Baník Most-Souš.

Týmy z měst, která jsou od sebe vzdálené autem zhruba 110 kilometrů, změří síly na Střeleckém ostrově ve druhé polovině října. Přesný termín zatím není daný.