Pro fotbalisty českobudějovického Dynama pokračuje zápasová příprava v sobotu na pražském Strahově. Svěřenci trenéra Davida Horejše vyzvou na stadionu Evžena Rošického soupeře z nejtěžších. Střetnou se totiž s pražskou Slavií. Jihočeši už mají za sebou zápasy se Žižkovem a Spartou. Duel se Slavií je posledním testem před odletem na soustředění na Kypru.

„Máme na marodce šest hráčů. Jediným nováčkem, který se v zápase představí, je Karol Mészárosz,“ přiblížil trenér Dynama David Horejš. Jihočeši nastoupí k utkání po týdnu, který jim naplnil hlavně trénink. O víkendu podlehli 0:1 Spartě Praha. Ve středu měli narazit na Liberec, ale střetnutí soupeři dopředu odřekli kvůli rozsáhlé marodce ve svém mužstvu. „Nemělo by to smysl. Museli bychom jet k zápasu s mladými hráči. Liberci jsme dopředu volali a na situaci se dohodli,“ dodal kouč Jihočechů. V sobotu už se ale hrát bude.

„Čeká nás těžký soupeř, ale hráče takové zápas více motivují,“ uvedl už dříve Horejš. Pro Slavii to bude druhý herní test letošní přípravy. Pražané se totiž minulý týden vrátili ze soustředění ve Španělsku. A už teď ví, že před jarní fází sezony jsou o několik hráčů chudší. Pryč jsou útočníci Škoda a Van Buren. Hrát určitě nebude ani Hušbauer. Všechno to byli hráči, kteří patřili do širší sestavy pražského klubu. Nově naopak Slavia angažovala Oscara a Hellebranda. Oba už hráli v minulém utkání proti Ústí nad Labem.

Duel začne v sobotu ve 13.30 hodin. Onlajn přenos můžete sledovat ZDE .