Malým jihočeským derby pokračuje příprava Dynama na jarní část FNL. Černobílí v pátek ve 14 hodin nastoupí na Složišti proti Táborsko a bude to již předposlední zápas zimní přípravy. V sestavě Dynama by se měli i Martin Hála a Martin Hurka.

FC MAS Táborsko pokračuje v přípravě na blížící se jarní část Fotbalové národní ligy. Ševci však neprožívají zcela bezproblémovou přípravu. Hlavní kouč Roman Nádvorník totiž nedokázal vyřešit své osobní problémy v neplaceném volnu na začátku roku a k týmu se až do léta nevrátí. V cestě za úspěchem na jaře tedy povede Táborsko Petr Frňka.

Ševci v zimě absolvovali i Tipsport ligu, ve které byli po výhrách se Slavií a Žižkovem blízko postupu, ale po porážce s Duklou nakonec zůstali před semifinálovými branami. Jinak v přípravě Táborsko zvítězilo s Pardubicemi, Vltavín, Bohemians Praha a prohry přišly až s Kolínem a naposledy s Mladou Boleslaví. Celek ze Sezimova Ústí zůstal prakticky pospolu. Do Slavie odešel Tusjak.

Poslední přípravný zápas Táborska:
FK Mladá Boleslav - FC MAS Táborsko 4:0 (1:0)
Branky Táborska: 24. Štajner, 56. Ščuk, 82. Bořil, 84. Chramosta. Bez karet.
Sestava Táborska: Toma – Sladký, Mráz, Ciferský (88. Hric), Štrbák (65. Rabiňák) – Šiml - Džafič, Javorek (65. Nešický), Šimák (79. Kotrba), Vukadinovič – Strnad.

Dynamo pokračuje v přípravě, kdy se Jihočechům poslední dobou vcelku daří. Od prohry s Libercem černobílí dvakrát vysoko zvítězili a třikrát remizovali. Naposledy minulý týden na Slovácku 1:1. V pátek s Táborskem odehrají předposlední přípravné utkání v zimním období. Mimo hru jsou Hašek a Wermke. Zdravotní problémy mají i Lengyel, Benát a Kadula, kteří do zápasu nenastoupí.

V pátek by naopak měli nastoupit dva hráči, o jejichž příchodu na jih Čech se intenzivně jedná. Vedle Martina Hály, který již smlouvu v Dynamu podepsal, v dresu Dynama nastoupí slávistický středopolař Martin Hurka a také plzeňský Zdeněk Koukal. Dynamo nadále ještě jedná o příchodu jednoho dalšího zkušeného záložníka nebo útočníka.

Přípravné utkání mezi Dynamem a Táborskem začíná na Složišti v pátek ve 14 hodin a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Na úterní trénink dorazil Martin Hurka (18.2.2014)

Vedení Dynama České Budějovice dále pracuje na posílení A-týmu pro jarní část sezony. V posledním přípravném zápase za Dynamo nastoupil na pravém kraji obrany Martin Hála, na úterní trénink navíc dorazil fotbalista Slavie Martin Hurka.