Čtyři týdny a pár dní k tomu schází do začátku FORTUNA:LIGY a Dynamo se tak podobně jako zbytek nejvyšší soutěže vrátilo zpátky do pracovního módu. V pondělí 19. června odstartovala v tréninkovém centru na Složišti letní příprava. Kromě stálic se do ní zapojili také dva nováčci a hráči B-týmu.

Čekání na start přípravy je u konce. Dnes v 16:00 poprvé vyběhli fotbalisté Dynama na hřiště v tréninkovém centru na Složišti a absolvovali premiérovou jednotku. Na start přípravy se kromě nich přišlo podívat také několik desítek fanoušků, které klub pozval na otevřený trénink. Na programu toho bylo až, až. Kromě sledování tréninku měli fans možnost se s hráči vyfotit, nechat si podepsat dresy, vyhlašovaly se ceny pro top hráče uplynulé sezony a na závěr se odehrála beseda s trenéry Markem Niklem a Tomášem Zápotočným, kapitánem Martinem Králikem a posilou Janem Suchanem.

Co čeká fotbalisty teď? Tréninky doplní hned v sobotu první přípravný zápas ve Strakonicích, ve středu bude hrát Dynamo v Třeboni s Vlašimí a příští sobotu 1. července v Hluboké nad Vltavou s Táborskem. Následující týden pak pojedou fotbalisté na soustředění do Rakouska, kde budou ladit poslední detaily před startem ligy. Ten je na programu během víkendu 22. a 23. července.

Plán letní přípravy A-týmu:

19. června: Začátek přípravy
24. června: 16:30 SK Dynamo ČB – Strakonice (Strakonice)
28. června: 16:30 SK Dynamo ČB – Vlašim (Třeboň)
1. července: 10:30 SK Dynamo ČB – Táborsko (Hluboká nad Vltavou)
7. července: Odjezd na soustředění, kde Dynamo odehraje další 3 přípravné zápasy (o soupeřích budeme informovat v průběhu přípravy)
15. července: Příjezd ze soustředění
22. července: Start FORTUNA:LIGY 2023/2024

Změny v kádru:

Přišli: Suchan (přestup Vlašim), Nikl (přestup Slavia Praha), Brabec, Šimoník, Bastl, Hák, Pařízek (všichni přeřazeni z B-týmu), Hora V. (přechod z dorostu do mužů)
Odešli: Čavoš, Čolić, Mršić, Škoda, Skovajsa (všichni konec smlouvy), Sluka (uk. hostování Žilina), Luksch, Švec, Kousal, Vais, Krch (o jejich budoucnosti se jedná)

Seznam hráčů na začátku přípravy:

Brankáři: Dávid Šípoš, Martin Janáček, Colin Andrew
Obránci: Martin Králik, Lukáš Havel, Martin Sladký, Ondřej Čoudek, David Broukal, Jan Brabec, Milan Šimoník
Záložníci: Patrik Hellebrand, Jakub Hora, Marcel Čermák, Lukáš Čmelík, Roman Potočný, Nicolas Penner, Jakub Grič, Jan Suchan, Matouš Nikl, Libor Bastl, Tomáš Hák, Jakub Pařízek (připojí se později)
Útočníci: Daniel Hais, Quadri Adediran, Tomáš Zajíc, Jakub Matoušek, Vojtěch Hora
Realizační tým: Marek Nikl a Tomáš Zápotočný (trenéři), Jiří Lerch (asistent trenéra), Jiří Kladrubský (asistent trenéra), Ivo Táborský (vedoucí mužstva), Zdeněk Křížek (trenér brankářů), Jakub Šindelář (kondiční trenér), Rostislav Helštýn (mentální kouč), Pavel Jůn (fyzioterapeut), MUDr. Martin Held a MUDr. Martin Scheichl (lékaři), David Tomášek a Daniel Cettl (maséři), Radomil Procházka (kustod)