Od oslav postupu do nejvyšší soutěže utekly sotva dva měsíce a už je tu první ligové utkání. Českobudějovické Dynamo se po čtyřech letech vrátilo do nejvyšší soutěže, které si chce vážit. Tajným přáním je elitní desítka. Na tom se shodli zástupci vedení klubu na předsezónní tiskové konferenci.

Českobudějovičtí fotbalisté během šesti týdnů absolvovali krátkou letní přípravu a už se chystají na nedělní start FORTUNA:LIGY. „Až samotná sezona ukáže, jak na tom doopravdy jsme. V některých zápasech jsme si vedli velice dobře a můžeme být poměrně spokojeni. Věřím, že jsme dobře připraveni," řekl na předsezónní tiskové konferenci trenér A-týmu David Horejš, jenž se vyjádřil i k letním změnám v kádru. „Věděli jsme, že musíme tým po postupu doplnit a posílit. Ještě bychom chtěli přivést jednoho hráče do ofenzivy, protože s Ayongem jsme se na podmínkách nedohodli. Jinak ale věřím, že hráči, kteří přišli, budou posilami. Nicméně je pravda, že v útoku máme nejmenší konkurenci, jiné posty máme zdvojené."

Na seznamu hráčů chyběl Tomáš Sivok, který však nadále s týmem trénuje. „Nadále se čeká na jeho rozhodnutí. Pokud bych měl říci dnes, tak v neděli nenastoupí. Ale ještě zbývá pár dní. Nicméně pevně věříme, že v klubu zůstane. Ať už v neděli bude hrát, nebo ne," prozradil generální manažer Martin Vozábal.

Po postupu Dynama do ligy klub registruje i vyšší zájem sponzorů. „V Českých Budějovicích liga delší dobu nebyla, takže i zvýšený zájem partnerů registrujeme. Rozpočet se zvýšil řádově o deset milionů. Hlavním partnerem je Wedos, přidali se k nám Samson, Oig Power a stabilními a silnými partnery jsou město České Budějovice a Jihočeský kraj,“ děkoval partnerům Vozábal.

Výrazně zvýšený je i zájem o vstupenky a permanentky. „Máme prodaných okolo 1500 permanentek, což je za poslední roky nejvyšší číslo. Fanoušci nejvíce podpoří klub, když si koupí permanentku. A díky tomu si můžeme koupit jednoho či dva hráče, o kterých reálně uvažujeme,“ liboval si generální manažer. Našlapaný stadion se čeká na první kolo s Opavou, vyprodáno by dle Vozábala mělo být na Spartu.

Jihočeši mají v úvodu ligy atraktivní, ale těžký los. V prvních deseti kolech černobílí přivítají Spartu, Jablonec, Slavii a Plzeň. „Nečeká nás nic jednoduchého. Uvidíme, jak na tom jsme. Máme výhodu, že na tyto soupeře bude stadion plný. Neprodáme kůži lacino," ujistil Horejš, jenž přemýšlí, kam zařadí kapitána Jiřího Kladrubského. Po příchodu Matěje Helešice a Benjamina Čoliče je alternativ více. „Mně je jedno, kde nastoupím. Pokud budu hrát, odvedu na hřišti maximum. Ať vlevo, či vpravo," přikývl kapitán.

Dynamo zahájí sezonu s Opavou, s níž se potkalo před čtrnácti měsíci ještě ve F:NL. „Bude to úplně jiný zápas. Opava je o rok zkušenější, pro řadu našich kluků bude nedělní utkání prvním v lize. Věřím však, že uspějeme,“ je přesvědčen trenér Horejš, jenž zřejmě nebude moci se zraněným Schranzem, ale k dispozici by měl být Havelka.

Klub nevyhlásil konkrétní cíl, generální manažer Martin Vozábal má následující přání. „Chci, abychom si ligy v Budějovicích vážili. Přeji si, aby hráči nechali na hřišti srdce. Na co to bude stačit, to uvidíme. Pokud necháme na hřišti všechno, mohlo by to stačit i třeba na desítku," řekl Vozábal závěrem.

Dynamo v přípravě:
Dynamo – Beroun 7:0
Dynamo – Příbram 1:2
Dynamo – Vlašim 3:1
Slavia – Dynamo 0:2
Dynamo – Amstetten (AT) 2:2
Dynamo – Žižkov 3:0

Změny v kádru Dynama během letní pauzy:
Příchody:
Benjamin Čolič (Karviná, přestup), Filip Havelka (Sparta, hostování), Jiří Kulhánek (Sparta, hostování), Zinedin Mustedanagič (Sparta, hostování), Lukáš Provod (Plzeň, hostování), Ivan Schranz (Limassol, přestup), Maksym Talovierov (dorost, přeřazení).
Odchody:
Adrián Čermák (Zlaté Moravce, přestup), Daniel Fišl (ukončení smlouvy), Daniel Mareček (Sparta, konec hostování), Peter Grajciar (konec smlouvy), Roman Wermke (Sokolov, hostování).

Kádr Dynama pro podzimní část sezony 2019/20:
Brankáři: Zdeněk Křížek, Matěj Luksch, Jindřich Staněk.
Obránci: Benjamin Čolič, Lukáš Havel, Matěj Helešic, Jiří Kladrubský, Pavel Novák, Michal Řezáč, Maksym Talovierov.
Záložníci: Patrik Brandner, Patrik Čavoš, Filip Havelka, Petr Javorek, Jiří Kulhánek, Ladislav Martan, Matej Mršič, Zinedin Mustedanagič, Lukáš Provod, Martin Šplíchal.
Útočníci: David Ledecký, Ivan Schranz, Ivo Táborský.
Realizační tým: hlavní trenér: David Horejš, asistenti trenéra: Jiří Kohout a Jiří Lerch, trenér brankářů: Pavel Průša, kustod: Radomil Procházka ml., masér: Jakub Vogl, lékaři: Martin Scheichl, Martin Held a Karel Šustr.