Doma se Dynamu v letošní sezoně daří více než dobře. I přes to, že minulý týden na Střeleckém ostrově prohrálo s Plzní, z jihu Čech se stala zóna, ze které příliš týmů s body neodjíždí. Venku ale České Budějovice tak suverénní nejsou a jako jediný tým ligy zatím na trávnících soupeřů na premiérové vítězství čekají. Nepřízeň se Dynamo pokusí zlomit na půdě poslední Karviné, kde se představí v rámci 23. kola FORTUNA:LIGY v neděli v 15:00.

Statistiky


MFK Karviná
www.mfkkarvina.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
16. místo (9 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (27 bodů)
18:38
Skóre
28:33
Papadopulos (4)
Nejlepší střelec
Mihálik (3)
Bartošák, Qose (3)
Nejvíce asistencí
Mihálik (4)
Teplice – Karviná 1:0
Poslední zápas
Dynamo – Plzeň 0:1
PRVPP
Forma
PRRRV

MFK Karviná

To, co Dynamo trápí venku, se v případě Karviné odehrává na domácím hřišti. Slezané jsou nejhorším týmem ligy, za celou sezonu získali pouhých 9 bodů, z toho doma jen 4 za 4 remízy, a na předposlední místo jich ztrácí hned 10. Jediné vítězství se překvapivě zrodilo na hřišti mistrovské Slavie, kde Karviná zvítězila v prvním jarním kole těsně 1:0. Oba víkendoví soupeři se v letošní sezoně potkaly v 9. kole v Českých Budějovicích a Dynamo zvítězilo jasným poměrem 3:1. O góly se postarali Mick Van Buren, Jakub Hora a Ondřej Mihálik.

Karvinští byli během zimního přestupového období celkem aktivní. Klub opustili formou hostování Aleš Nešický, Martin Šindelář nebo brazilský bek Eduardo Santos, kterého před pár dny zlákala Plzeň. Poslední celek FORTUNA:LIGY nemůže na jaro počítat ani s Antonínem Křapkou, který se upsal Bohemians. Opačným směrem, tedy do Karviné, ale také pár hráčů přišlo. Adam Jánoš a Ondřej Chvěja byli klubu zapůjčeni z Baníku, další velké posily ztělesňují Filip Zorvan z Příbrami, Lukáš Holík z Opavy, Gruzínek Davit Kobouri a Radek Látal, který přišel na hostování z Olomouce.

Jak už bylo řečeno, Karviná na úvod jara porazila 1:0 Slavii, pak obrala o body po remíze 1:1 i Jablonec. Třetí zápas už ale tak veselý nebyl, souboj 13. s 16. týmem soutěže prohrál slezský klub na půdě Teplic nejtěsnějším rozdílem 0:1. Jediná střela Karviné na branku gól neznamenala, naopak jedna z pěti na straně Teplických se ujala. Úspěšným střelcem se stal ve 22. minutě Fortelný.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 9. kolo) – 25.9.2021:
SK Dynamo ČB – MFK Karviná 3:1 (2:1)
Góly: 28. Van Buren, 35. Hora, 60. Mihálik – 26. Křapka. ŽK: Novák, Čavoš - Qose. Rozhodčí: Szikszay – Podaný, Šimáček.
Dynamo: Vorel – Sladký, Talovierov, Králik (C), P. Novák – Čavoš, Hellebrand (78. Škoda) – Van Buren, Hora (78. Javorek), Mršić (89. Brandner) – Bassey (57. Mihálik).
Karviná: Bolek – Mikuš, Santos, Šindelář, Křapka, Šehić – Čmelík (31. Bartl), Túlio (64. Qose), Stropek (80. Zych), Bartošák (64. Siňavskij) – Papadopulos (C).

Utkání 23. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 15:00 na karvinském Městském stadionu a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas budou řídit hlavní rozhodčí Ladislav Szikszay, na čarách mu budou asistovat Petr Calenta a Michal Volf.