Budějovičtí fotbalisté se poprvé sešli před začátkem nové sezony Fortuna ligy. Během letní přestávky se na Střeleckém ostrově událo hned několik hráčských změn, v kádru skončilo více než deset hráčů. První přípravné utkání čeká svěřence Davida Horejše příští týden, kdy na Složiště přijede Slavoj Vyšehrad.

Více než měsíc před plánovaným začátkem nového ročníku Fortuna ligy se mužstvo pod vedením trenéra Davida Horejše poprvé sešlo a absolvovalo první tréninkovou jednotku. „Naším aktuálním cílem je se co nejkvalitněji připravit na nadcházející sezonu. Přivítali jsme v týmu několik nových hráčů a chceme, aby se rychle začlenili do mužstva," řekl na začátku přípravy hlavní kouč.

V kádru Dynama přes letní přestávku nastalo hned několik očekávaných změn. Kariéru skončila hned trojice zkušených hráčů, angažmá ukončili i hráči na hostování. „Je možné, že některý z hráčů, kterým u nás skončilo hostování, se k nám vrátí. V případě Filipa Havelky a Pavla Šulce bychom byli rádi, kdyby se neprosadili ve svých klubech, aby u nás pokračovali. Ale přejeme jim, aby se jim ve svém týmu dařilo," prozradil David Horejš

Na jejich místa přišlo hned několik nových tváří. „Všichni hráči, co do našeho klubu přišli, jsou podle našich představ. Vytipovali jsme si je a stáli jsme o ně. Museli jsme kádr doplnit a pevně věříme, že všichni pro nás budou přínosem," pronesl Horejš.

Závěr letní přípravy zakončí budějovický celek na soustředění v Rakousku, kde sehraje poslední dva přípravné zápasy. „Máme ještě o nějaké hráče zájem a přáli bychom si, abychom na soustředění odcestovali už v kompletním složení. Budeme tam mít skvělé zázemí v krásném prostředí, takže se na to moc těšíme. Odehrajeme tam dva těžké zápasy, které nás před začátkem nového ročníku řádně prověří," dodal na závěr trenér černobílých.

Seznam hráčů na začátku přípravy:

Brankáři: Jaroslav Drobný, Vojtěch Vorel, Martin Janáček
Obránci: Benjamin Čolič, Lukáš Havel, Jiří Kladrubský, Miloš Kopečný, Martin Králik, Pavel Novák, Marek Smejkal, Maksym Talovierov
Záložníci: Denis Baumgartner, Patrik Brandner, Patrik Čavoš, Tadeáš Bečvář, Lukáš Jánošík, Petr Javorek, Jakub Kousal, Karol Meszároš, Matej Mršič, Martin Šplíchal
Útočníci: David Ledecký, Fortune Bassey

Změny v kádru

Odchody: Pavel Šulc, Filip Havelka, Jiří Kulhánek, Denis Granečný (všichni konec hostování), Ivan Sušak, Michael Rabušic, Ivan Schranz, Ladislav Martan, Roman Polom (všichni konec smlouvy), Tomáš Sivok, Zdeněk Křížek, Ivo Táborský (všichni konec kariéry), Michal Řezáč (přestup - Žižkov)

Příchody: Martin Králik (přestup Žilina), Denis Baumgartner (přestup Senice), Vojtěch Vorel (přestup Sparta), Fortune Bassey (v jednání), Tadeáš Bečvář, Jakub Kousal, Marek Smejkal (všichni přesun z dorostu), Matěj Luksch, Martin Šplíchal (oba návrat z hostování)

Plán přípravy:

20. července: Začátek přípravy
29. července: SK Dynamo ČB - FC Slavoj Vyšehrad (11:00, SCM Složiště)
1. srpna: FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo ČB (čas bude upřesněn, Plzeň)
8. srpna: SK Dynamo ČB - FC MAS Táborsko (11:00, SCM Složiště)
10. - 15. srpna: Soustředění Rakousko (Kaprun)
12. srpna: SK Dynamo ČB - soupeř v jednání (Rakousko)
15. srpna: SK Dynamo ČB - soupeř v jednání (Rakousko)