Reprezentační pauza v průběhu týdne skončila, což znamená jediné. O víkendu se znovu rozjede FORTUNA:LIGY a na programu budou zápasy 25. kola. Dynamo se představí v sobotu v 16:00 na hřišti posledního Zlína, kde bude chtít navázat na skvělé výkony a výsledky ze Střeleckého ostrova také venku.

Nejméně výher, nejvíce remíz

O ideální sezoně v pohledu Zlína zatím po 24 zápasech FORTUNA:LIGY nemůže být řeč. Svěřenci kouče Pavla Vrby, který přišel na lavičku týmu z východu Moravy během zimní přestávky, se potácejí na posledním místě, mají nejméně výher v celé nejvyšší české soutěži (3) a nejvíce remíz (10). Na jaře vyhráli zlínští fotbalisté pouze jednou z osmi pokusů, v první polovině ledna porazili na domácím hřišti 2:1 Teplice. Naposledy hrál Zlín před reprezentační přestávkou na stadionu Slovácka, kde prohrál vysoko 0:3. Přemožitele našel Zlín také ve Spartě a Pardubicích, které sobotního soupeře Dynama předskočily v tabulce.

Moravané s vědomím hrozby sestupu v zimě posilovali na důležitých postech. Kouč Vrba, který během své kariéry trénoval v Česku také Plzeň, Spartu a naposledy Baník, přivedl na hostování z polské Craiovy slovenského útočníka Filipa Balaje, kromě něj přišel jako volný hráč kanonýr Libor Kozák. Ten se zabydlel v týmu rychle, v šesti zápasech za Zlín dal tři góly a další jeden z podzimu ze Slovácka z něj dělá nejlepšího zlínského střelce v letošní sezoně. Z klubu naopak odešli na hostování Lukáš Hrdlička do Třince a Lamin Jawo do Mladé Boleslavi.

Jak už bylo řečeno, Zlín vyhrál naposledy v 19. kole proti Teplicím a od té doby tápe. Třikrát prohrál, postupně s Pardubicemi, Spartou a Slováckem, a dvakrát remizoval s Brnem a Hradcem Králové. Remíza se zrodila také v podzimní bitvě s Dynamem na Střeleckém ostrově. Jihočeši šli po gólech Havla a Haise ze 30. a 34. minuty do vedení 2:0, ve 38. minutě ale snížil zlínský Silný. Ve druhém poločase, přesněji 77. minutě, srovnal skóre utkání a rozhodl o tom, že se budou body dělit, Bartošák.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 11. kolo, 9.10.2022):
SK Dynamo ČB – FC Trinity Zlín 2:2 (2:1)
Góly: 30. Havel, 34. Hais - 38. Silný, 77. Bartošák. ŽK: Silný (ZLN). Rozhodčí: Radina – Kříž, Hrabovský.
Sestava Dynama: Janáček – Čolić, Králik (C), L. Havel, Sluka – Čavoš, Broukal – Čmelík (81. Mršić), P. Hellebrand, Potočný (81. Mic. Škoda) – Hais (50. Zajíc).
Sestava Zlína: Rakovan – Cedidla (46. Reiter), V. Procházka (C), Simerský – Y. Dramé (73. Bartošák), J. Kolář, Hlinka (80. Fillo), Čanturišvili – Janetzký, Jawo (90+2. Kovinić), Silný (80. Didiba).

Utkání 25. kola FORTUNA:LIGY mezi Zlínem a Dynamem startuje v sobotu od 16:00 na Letné a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži.