Tradiční tisková konference před jarem ujasnila cíle českobudějovického Dynama. Jihočeši se chtějí porvat o postup a věří, že se mohou vyrovnat nejlepším ve Fortuna národní lize. Na setkání s novináři dorazil generální manažer Martin Vozábal, trenér A-týmu David Horejš a kapitán Jiří Kladrubský.

Po zahájení tiskové konference PR a Media manažerem Alešem Strouhou se generální manažer klubu vyjádřil k nejaktuálnější otázce, tedy jestli se odehraje nedělní úvodní jarní utkání proti Varnsdorfu. „Zatím se připravujeme, jako kdyby se mělo hrát. Ve čtvrtek by se mělo rozhodnout, ve středu u nás byl delegát z Prahy, aby posoudil stav hřiště. Osobně si ale myslím, že se hrát nebude. Hřiště je zmrzlé a topit nemusíme, protože nám to regule druhé ligy nenařizují. A vytápět hřiště je ekonomicky hodně náročné. Pokud se hrát nebude, budeme termín řešit,“ vysvětlil Martin Vozábal.

Očekávané bylo i stanovisko ohledně cílů českobudějovického klubu pro jarní část. „K postupu se hlásíme, bylo by alibistické říkat, že ne. Jsem přesvědčen, že po sportovní stránce nejsme horší než týmy kolem nás. Chceme bojovat do posledního kola o postup, ale kdyby se to nepovedlo, tak nezavřeme stadion a nepoložíme to. Máme nějakou vizi a za ní půjdeme," potvrdil generální manažer nejvyšší mety.

Černobílí mají za sebou osmitýdenní přípravu s bilancí 3-3-2. Trenéři si zimní období chválí. „Spokojený jsem hlavně s přístupem hráčů. Odehráli jsme lepší i horší zápasy, ale soutěžní utkání jsou pak o něčem jiném. Vyhýbala se nám vážnější zranění, což je dobře. Důležitý bude začátek jara, pak půjde taky o hlavu. Připravovali jsme se i po psychické stránce," podotkl trenér prvního mužstva David Horejš.

Českobudějovičtí trenéři mají k dispozici aktuálně kompletní kádr s výjimkou zraněného Romana Wermkeho. „Roman si bohužel v Riedu obnovil zranění, ale rekonvalescence probíhá dobře. Snad bude brzy v pořádku. Je to jeden z hráčů, na kterých by měl tým stát." Nechybí tedy ani kapitán Jiří Kladrubský, jenž vynechal generálku s Benešovem. „Nebylo to nic vážného, jsem stoprocentně fit. Absolvoval jsem zdravý celou přípravu, což je pro mě důležité,“ kvitoval dvaatřicetiletý odchovanec klubu.

Trenér David Horejš novinářům shrnul zimní pohyby v kádru. S doplněním kádru je spokojen a otevřel také kapitolu, proč nepřišel David Lafata. „Chybí nám střelec, který branky prostě dávat umí, který jich dá osm za podzim. Není to jen o útočnících, ale v tomhle směru jsme měli problém. Davida jsme chtěli, ale Sparta pro něj byla priorita, a když klub pustil několik hráčů, tak David zůstal na Letné. Teď je uzavřené přestupové okno. Co bude dál, to uvidíme," vysvětlil.

V závěru Martin Vozábal naťukl chystající se zásadní novinku v českobudějovické mládeži. „V rámci sjednocení máme myšlenku, že by se naše mládež přejmenovala na SK Dynamo České Budějovice Akademie. Děti od šesti let by byly pod profesionálními trenéry. Jednalo by se o zásadní krok pro klub. Zatím se všechno řeší, brzy budou všichni informováni,“ řekl generální manažer.

Změny v kádru:
Příchody: Milan Nitrianský (Partick Thistle), Jan Vondra (Sparta), Filip Hašek (Sparta – H), Erik Puchel (Karviná – H), Lazar Sajčič (Borac Čačak), Martin Šplíchal, Jakub Pařízek (oba dorost).
Odchody: Petr Benát (konec kariéry), Matěj Helešic (Ostrava – NH), Jakub Moravec (Sparta – NH), Jan Hála (Roudné – H).

Kádr pro jarní část:
Brankáři:
Zdeněk Křížek, Jindřich Staněk.
Obránci: Lukáš Havel, Jiří Kladrubský, Milan Nitrianský, Pavel Novák, Michal Řezáč, Jan Vondra.
Záložníci: Patrik Čavoš, Adrián Čermák, Filip Hašek, Petr Javorek, Jakub Pařízek, Jakub Pešek, Lukáš Pouček, Erik Puchel, Martin Šplíchal, Roman Wermke.
Útočníci: Elvis Mashike Sukisa, Lazar Sajčič, Patrik Švantner, Ivo Táborský.
Realizační tým: David Horejš (hlavní trenér), Jiří Lerch (asistent), Petr Skála (trenér brankářů), Jakub Vogl (masér), Radomil Procházka ml. (kustod), Martin Held, Martin Scheichl (lékaři), Tomáš Skrbek (fyzioterapeut).