Letní příprava před startem nové sezony FORTUNA:LIGY je v plném proudu a už dnes se Dynamo vypraví na soustředění do Rakouska. Ještě předtím ale představuje čtvrtou posilu. Dlouho se o ní mluvilo, teď konečně vše klaplo oficiální cestou. Novým členem kádru českobudějovického Dynama se stal Pavel Osmančík. Talentovaný 23letý krajní záložník se přesouvá na jih Čech z domovských Bohemians Praha 1905 a s Dynamem podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Jan Suchan, Matouš Nikl, Zdeněk Ondrášek a teď Pavel Osmančík. Dynamo vyztužuje svůj kádr před novou sezonou čtvrtou novou tváří. Osmančíkem je odchovancem Bohemians Praha 1905, jejichž dres nosil od mládežnických kategorií a dotáhl to až do A-týmu, za který si v sezoně 2020/21 zahrál v 17 zápasech a dal jednu branku. O sezonu později si vyzkoušel 23letý krajní záložník angažmá ve Viktorii Žižkov, se kterou si zahrál druhou nejvyšší soutěž.

A ve druhé lize působil Osmančík také v loňské sezoně, na podzim v Příbrami pod trenéry Niklem a Zápotočným, na jaře ve Varnsdorfu. Ze statistického hlediska byl právě loňský ročník pro talentovaného fotbalistu tím průlomovým. Na podzim dal v Příbrami čtyři branky, na jaře na severu Čech dokonce sedm. I proto po něm trenéři Dynama sáhli.

„Jsem za Pavla moc rád, protože ho známe z Příbrami. Myslím si, že náš tým posílí, měl skvělou sezonu ve druhé lize a má obrovské předpoklady. Je to rychlostní, tahový hráč a přesně takový krajní záložník, kterého potřebujeme,“ komentuje příchod fotbalisty, který v Dynamu podepsal smlouvu na tři roky, kouč Tomáš Zápotočný.