Poprvé v loňském roce, podruhé v tom letošním. Dynamo rozhodnutím Licenční komise Fotbalové asociace ČR znovu obdrželo v rámci licenčního řízení pro účast v nadcházejícím ročníku profesionálních soutěží 2023/2024 nejvyšší možnou licenci, licenci Gold. Klub je stabilizovaný sportovně i ekonomicky.

Podmínkami pro zisk licence je účast v soutěžích organizovaných Ligovou fotbalovou asociací, podle pravidel stanovených Klubovým licenčním řádem FAČR. Nejvyšší licence, která se rozděluje do tří úrovní, je licence Gold – pro účast v evropských pohárech. A právě tu Dynamo premiérově obdrželo vloni a znovu také teď. Přesněji pro ročník 2023/24.

Jihočeský klub splnil přísná pravidla, která obsahují pět hlavních kritérií: sport, infrastruktura, personální – administrativní, právní a finanční. Jedná se například o rozvoj mládeže, vyhřívání hřiště, umělé osvětlení, tréninkové zázemí nebo to, zda jsou v klubu zastoupeny jednotlivé pozice. Od ekonomů přes manažery až po mluvčí. Vzhledem k tomu, že Dynamo obdrželo licenci Gold, všechna přísná kritéria splňuje.

„Je to velký úspěch, že jsme dvakrát po sobě získali licenci Gold. Považuji to za ocenění práce všech lidí v klubu. Dík patří samozřejmě také majiteli stadionu, Městu České Budějovice, které nám všemožně vychází vstříc. A v neposlední řadě také Jihočeskému kraji, který nám významně pomáhá zejména s mládeží. Ukazuje to, že klub je zdravý. Jak sportovně, tak ekonomicky a v infrastruktuře,“ říká sportovní ředitel klubu Milan Čadek.