Po dvou zápasech na venkovních hřištích se fotbal o víkendu opět vrátí na jih Čech. Střelecký ostrov se v neděli stane dějištěm 25. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém čeká Dynamo dvanáctý Jablonec. Ten v týdnu remizoval se Spartou a rád by se vymanil ze skupiny o záchranu. To mu ale České Budějovice na svém domácím svatostánku rozhodně nebudou chtít dovolit. Utkání startuje v neděli v 15:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FK Jablonec
www.fkjablonec.cz
8. místo (29 bodů)
Postavení v tabulce
12. místo (23 bodů)
33:38
Skóre
19:38
Mihálik, Van Buren,
Hora, Škoda (3)
Nejlepší střelci
Pilař (3)
Mihálik (5)
Nejvíce asistencí
Pleštil (3)
Pardubice – Dynamo 3:3
Poslední ligový zápas
Jablonec – Sparta 1:1
RRPRR
Forma
RRRRV

FK Jablonec

Osmé Dynamo a dvanáctý Jablonec jsou v současné době dva týmy, které se v ledasčem podobají. Ne sice postavením v tabulce, ale minimálně forma z posledních pěti zápasů by se dala srovnávat. Čtyři remízy na obou stranách, Jablonec je o něco lepší v tom, že na rozdíl od Dynama jednou také vyhrál. Severočeši mají za sebou náročný program, v neděli na hřišti Dynama odehrají už čtvrtý březnový zápas. Vypadli z poháru se Spartou, remizovali v lize s Hradcem Králové, pak v dohrávce se Spartou. Celkově na tom Jablonec, který ještě na podzim hrál evropské poháry, není ideálně. Má nejhorší útok ligy, který dal pouhých 19 branek, navíc má na kontě největší počet remíz z celé soutěže. Dělba bodů byla k vidění i v prvním vzájemném střetu s Dynamem, Jablonec doma s Jihočechy remizoval v 11. kole 2:2.

Jablonečtí během zimního přestupového okna vlákali do svých řad několik zvučných jmen. Z Mladé Boleslavi přišla dvojice Dominik Mašek, bývalý hráč Bohemians a někdejší velký český talent, a také Václav Kadlec, který dříve kopal za Spartu, německý Frankfurt nebo dánský Midtjylland. Kromě nich nově obléká zelenobílé barvy také Jan Silný z Líšně. Právě on ve středu zajistil Jablonci remízu se Spartou. Opačným směrem zamířili Jan Holík, který odešel na hostování do Plzně, Antonín Vaníček se vrátil do Ďolíčku, hlavní ztráty pro klub ze severních Čech ztělesňují útočníci. Tomáš Čvančara zkompletoval transfer do pražské Sparty, Martin Doležal zkouší prorazit v polské lize.

Nelehký začátek v pořadí třetího měsíce roku ve středu podtrhl druhý souboj se Spartou v rozmezí jednoho týdne. Jablonec ve středu čekala dohrávka 22. kola a zápas se třetí Spartou. Oba týmy se nenacházejí v ideální fazóně, což jasně potvrdil výsledek. Remíza 1:1 se zrodila po gólech Jana Silného na domácí straně, síť druhé branky rozvlnil bývalý jablonecký kanonýr Tomáš Čvančara. Jablonec na jaře ještě neprohrál, kromě výhry v prvním kole po zimní pauze s Olomoucí ale v ostatních zápasech vždy získal jen bod.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 11. kolo) – 16.10.2021:
FK Jablonec – SK Dynamo ČB 2:2 (1:2)
Góly: 15. a 78. Doležal - 20. Mršić, 23. Mihálik. ŽK: Talovierov, Králik (CEB). Rozhodčí: Zelinka – Kubr, Leška.
Sestava Jablonce: Vajner – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil (71. Vaníček), Houska (46. Čvančara), Kratochvíl, Pilař (87. Malínský) – Doležal (C).
Sestava Dynama: Vorel – Sladký, Králik (C), Talovierov, Novák – Hellebrand (58. Čavoš) – Van Buren, Hora, Mihálik (72. Javorek), Mršić – Bassey (87. Škoda).

Utkání 25. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 15:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Tomáš Batík, na čarách mu budou asistovat Tomáš Mokrusch a Zdeněk Dobrovolný.