Druhá polovina sezony startuje pro budějovické fotbalisty už v pátek před kamerami České televize proti Mladé Boleslavi, ale ještě před tím klub jako tradičně uspořádal tiskovou konferenci. Na ní hovořil trenér David Horejš o cílech, pohybu hráčů v kádru či pátečním utkání. O ambicích mluvili také Martin Vozábal a kapitán Tomáš Sivok.

Po podzimní části patří Dynamu osmá příčka, což od nováčka soutěže málokdo čekal. Jihočechům pomohla především dlouhá série bez porážky, která skončila až v polovině prosince na hřišti Slavie. "Chtěli bychom navázat na výkony z podzimu. Fanoušky náš fotbal bavil, chodili v hojném počtu a to je náš cíl i do druhé půlky sezony," prohlásil David Horejš.

Aby byli fotbalisté z jihu Čech i na jaře stejně tak úspěšní, absolvovali soustředění na Kypru. Na ostrovním státu odehráli tři zápasy. "Pro kluky byla příprava velmi náročná, ale doufám, že je dobře připravila. Odehráli jsme na Kypru tři utkání s kvalitními soupeři, kteří nás snad dobře připravili. Jedinou kaňkou byla krátká chřipková epidemie, kvůli které jsme museli trénovat v daleko menším počtu. Až samotná soutěž ukáže, jak na tom doopravdy jsme," dodal hlavní trenér.

Na konferenci došlo i na téma, zda Tomáš Sivok opravdu jedná o odkoupení celého klubu. "Jsem v kontaktu s panem Dvořákem a podal jsem mu konkrétní nabídku. Uvidíme, jak se to posune dál," prozradil kapitán mužstva.

Hned na úvod jarní fáze sezony čeká na Jihočechy těžký soupeř. Na Střelecký ostrov přijede Mladá Boleslav, které v tabulce patří pátá příčka. "Čeká nás atraktivní soupeř, kterému chceme vrátit porážku z prvního vzájemného zápasu. Uděláme všechno pro to, abychom uspěli a odstartovali druhou polovinu sezony vítězně."

Změny v zimní přestávce
Příchody: Ivan Sušak (NK Zagorec), Miloš Kopečný (Hradec Králové), Karol Mészáros (Újpest) – všichni přestup, Pavel Šulc (Viktoria Plzeň – hostování), Maksym Talovierov (Sparta Praha – návrat z hostování), Denis Granečný (Baník Ostrava – hostování), Jan Malecha (dorost – přeřazení)
Odchody: Jindřich Staněk (Viktoria Plzeň – hostování), Matěj Helešic (Baník Ostrava – konec hostování), Zinedin Mustedanagič (Sparta Praha – konec hostování), Dzon Delarge (ukončení smlouvy), Ubong Ekpai (Viktoria Plzeň – konec hostování), Martin Šplíchal (Pardubice – hostování), Matěj Luksch (Pohorenie – hostování)

Hráčský kádr pro jarní část
Brankáři: Jaroslav Drobný, Zdeněk Křížek, Ivan Sušak
Obránci: Benjamin Čolič, Denis Granečný, Lukáš Havel, Jiří Kladrubský, Miloš Kopečný, Pavel Novák, Roman Polom, Tomáš Sivok, Maksym Talovierov
Záložníci: Patrik Brandner, Patrik Čavoš, Filip Havelka, Petr Javorek, Jiří Kulhánek, Jan Malecha, Karol Mészáros, Matej Mršič, Pavel Šulc
Útočníci: David Ledecký, Michael Rabušic, Ivan Schranz, Ivo Táborský