Dynamo jako jediný tým FORTUNA:LIGY stále čeká na vítězství venku. Českým Budějovicím se v tomto ohledu nepovedla ani mise v Karviné, kde jen remizovaly 2:2. Na nepříznivou sérii bude chtít dát zapomenout v Ďolíčku, kde vyzve Pardubice. Bitva 24. kola a šestého týmu s předposledním startuje v sobotu v 15:00.

Statistiky


FK Pardubice
www.fkpardubice.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
15. místo (19 bodů)
Postavení v tabulce
6. místo (28 bodů)
24:45
Skóre
30:35
Tischler (4)
Nejlepší střelec
Mihálik (3)
Cadu (7)
Nejvíce asistencí
Mihálik (5)
Plzeň – Pardubice 4:0
Poslední zápas
Karviná – Dynamo 2:2
PRRVP
Forma
RPRRR

FK Pardubice

Myšlenky na minulý úspěšný ročník a sedmé místo jsou z pohledu Pardubic dávno v zapomnění. Východočeši v současné době okupují předposlední místo FORTUNA:LIGY, na kontě mají jen čtyři vítězství a mají druhou nejhorší obranu ligy, která už za svá záda pustila 45 branek. Podobně jako se Dynamu nedaří venku, Pardubice strádají na své domovské adrese, kterou ztělesňuje pražský Ďolíček. Porazit tady dokázaly jen Bohemians. S Dynamem se Pardubičtí utkali v 10. kole na Střeleckém ostrově, který opouštěli s porážkou. Výhru Českých Budějovic v poměru 3:1 řídili Van Buren, Hora a Bassey.

Co se týče kádru, sázejí Pardubice zejména na hráče, kteří v klubu působí formou hostování. Také z tohoto důvodu se museli Východočeši v zimě rozloučit s dvojicí Chytil a Sláma, která se vrátila do Olomouce, do Slavie se vrátil Beran a do Mladé Boleslavi mladý záložník Dufek. Kromě nich odešli z klubu také Junior, který se odešel zpět do Brazílie, a brankář Nalezinek, jehož služby bude nově využívat mládež Sparty. Také druhým směrem ale byly Pardubice aktivní. Do klubu přišel natrvalo Vacek z Bohemians, formou hostování se k němu přidali také Rezek ze Slovácka, Hranáč z Plzně, Pojezný z Baníku nebo Patrák, který je kmenovým hráčem Sparty.

Na poslední utkání by Pardubičtí rádi zapomněli. K zápasu 23. kola se vydali na půdu plzeňské Viktorie a domů odjížděli s debaklem. Směrem na branku nevystřelily Pardubice ani jednou, mimo tři tyče mířila jedna jediná rána a od 20. minuty hrál tým v deseti. Naopak Plzeň se činila a v síti hostů skončily hned čtyři její pokusy. Úspěšnými střelci byli Hejda, Havel, Kopic a Chorý. Pardubice tak na první výhru v novém kalendářním roce stále čekají jen marně, naposledy porazily 18. prosince Bohemians, poté dvakrát remizovaly s Hradcem a Slováckem a nakonec před týdnem prohrály s Plzní.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 10. kolo) – 2.10.2021:
SK Dynamo ČB – FK Pardubice 3:1 (2:1)
Gól: 26. Van Buren, 42. Hora, 53. Bassey – 22. Šejvl. ŽK: Jeřábek, Čelůstka, Solil (všichni PCE). Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Pochylý.
Sestava Dynama: Vorel – Sladký, Králik (C), Talovierov, Novák – Javorek, Hellebrand (66. Vais) – Van Buren (88. Brandner), Hora, Mršić (66. Mihálik) – Bassey (87. Škoda).
Sestava Pardubic: Boháč – Čihák, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (C) (58. Huf) – Kostka (81. Lupač), Solil (84. Vít), Tischler, Cadu (81. Lee) – Chytil (58. Matějka).

Utkání 24. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 15:00 v pražském Ďolíčku a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas budou řídit hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka, na čarách mu budou asistovat Marek Podaný a Petr Líkař.