Fotbalisté Dynama České Budějovice zahájili přesezonní přípravu a ihned po prvním srazu na E.ON stadionu nasedli do autobusu směr Churáňov. Právě tam totiž zahájí ostrý trénink před startem podzimní časti prvoligové sezony pětidenním soustředěním. Doma zůstal Martin Vozábal, naopak s mužstvem odcestovaly i čtyři nové tváře plus navrátilec David Horejš a také brankář Miroslav Filipko. "Míra normálně nastopuil do přípravy a já nějak nemám zatm potřebu to řešit. Zkratka Míra je tady a to je důležité," řekl těsně před odjezdem na Šumavu vedoucí mužstva Pavol Švantner.
K prvnímu dni přípravy na další opětovnou premiéru v první lize se hráči českobudějovického fotbalového klubu sešli v pondělí v devět hodin ráno. Pár minut nato už byl připraven autobus, do něhož hráči a maséři nakládali vše potřebné pro šumavské soustředění. „Na soustředění odjíždí dvaadvacet hráčů,“ říká vedoucí mužstva Pavol Švantner a při tom kolem něj již prochází členové realizačního týmu a hráči směrem k autobusu. „Začínáme dneska obědem a odpoledne bude seznamovací výběh,“ popisuje první momenty přípravy bývalý ligový brankář. Dynamo si pro návrat mezi elit nepřipravilo žádnou inovaci. Churáňov je tradičním místem letního soustředění a na tomto faktu nehodlal nic měnit ani kouč Franitšek Cipro, jenž pochopitelně odcestoval s mužstvem. „Nejedeme tam poprvé, takže máme tradiční plán. Veškerá místa a tréninkové okruhy již dobře známe,“ tvrdí Švantner.

Náplň prvního týdne hrubé přípravy bude pochopitelně zaměřena na fyzické schopnosti hráčů. „První trénink bude dnes odpoledne a od dalších dní budeme trénovat dvoufázově a zapojíme do toho i posilovnu a v úterý a ve čtvrtek to skombinujeme se hřištěm,“ popisuje vcelku jednoduchý plán Švantner. První hvizd nové prvoligové sezony se kvapem blíží a trenéři Dynama České Budějovice nemají zrovna času na rozdávání. První kolo sehrají Jihočeši doma s Libercem již 30. července. „Letní příprava je velmi krátká, takže se musí hodně kombinovat a brzy se do ní musí zapojit i práce s míčem,“ má jasno vedoucí českobudějovického mužstva. Na co však zcela jistě nebude potřeba mnoho času, to je začlenění nových tváří do týmu. „Všichni kluci kromě Davida Horejše jsou tu dnes poprvé. V kabině bylo před odjezdem slovo trenéra, který je představil. Vesměs jsou to ale kluci, které známe, protože proti nám hráli.“ Posilami pro nadcházející ročník jsou sparťané Jiří Jeslínek, Ladislav Volešák a Michal Žižka, drnovický Jiří Adamec a navrátilci David Horejš a Jan Gruber. „Není tu moc čas na nějaké seznamování. To proběhne potom v tréninku,“ dodává s úsměvem Švantner.

Šumavská anabáze skončí Jihočechům v pátek. Následovat bude krátký pobyt doma a hned den poté se odjíždí na tradiční turnaj do Nové Včelnice. „Končíme v pátek odpoledne. Vrátíme se ze Šumavy sem, protože to máme cestou a v sobotu ráno pojedeme do Včelnice,“ přibližuje závěr soustředění a přesun k prvnímu ostrému testu dlouholetá brankářská opora Dynama. A prověrka to bude vskutku náročná. Turnaje se totiž zúčastní krom Dynama mužstva Olomouce, Slavie Praha a druhého nováčka Kladna. „Bereme to samozřejmě vážně, protože, jak říkám, letní příprava je krátká a pokud chceme, aby nám to něco dalo, tak musíme makat od prvního dne a prvního přípravného zápasu,“ nenechává nic náhodě Švantner, jenž se krátce vyjádřil i k situace ohledně svého svěřence z nejbližších. Gólman Miroslav Filipiko, který velkou měrou pomohl v druhé polovině sezony Dynamu k postupu do první ligy totiž koketuje se zahraničním angažmá a nikde není napsáno, že na jihu Čech se nebude muset shánět ve velmi brzké době nový brankář. „Míra normálně nastoupil do přípravy a já nějak nemám zatím potřebu to řešit. Zkrátka Míra je tady a to je důležité,“ je optimistou Pavol Švantner.