Na rozdíl od svých spoluhráčů nemusel Ondřej Čoudek sobotní sněhové problémy řešit. Byl totiž součástí českého reprezentačního výběru do 19 let, který v prosluněném Španělsku sehrál dva přátelské zápasy s vrstevníky z Dánska. Mladý stoper Dynama nastoupil do obou zápasů v základní sestavě a sraz si užil.

Pokud nějaký hráč Dynama v letošní sezoně pravidelně navštěvuje srazy českých reprezentací, je to právě talentovaný střední obránce Ondřej Čoudek. Volba na něj padla také pro poslední sraz devatenáctky letošního kalendářního roku, který hostilo španělský Pinatar. Právě tam český národní tým do 19 let sehrál dva přátelské zápasy s Dánskem.

Český tým i s Čoudkem, který se v obou případech vměstnal do základní sestavy, oba zápasy prohrál. Nejprve v pátek 2:3, poté v pondělí 1:3. Člen českobudějovického áčka byl ale přesto se srazem spokojený. „Odehráli jsme dva zápasy s velmi kvalitním Dánskem ve skvělém prostředí španělského Pinataru. Jsem rád, že jsem dostal důvěru a byl v obou zápasech v základní sestavě,“ začal 18letý stoper, který letos na podzim zasáhl do jednoho zápasu FORTUNA:LIGY.

Reprezentanty teď čeká zimní pauza, na jaře pak důležitá druhá část kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. „Ve druhé části kvalifikace v březnu musíme předvést mnohem lepší výkony,“ říká Čoudek. Kromě porážek představuje kaňku také zranění, které Čoudka vyřadilo ze hry ve druhém střetu. „Jsem rád, že už je po sezoně,“ doplnil mladý stoper. Pochroumaný kotník by ale podle jeho slov měl být do jara v pořádku.

Český reprezentant do 19 let a jeden z fotbalistů hrající za Dynamo se letos dostal do nominace o nejúspěšnějšího sportovce roku. Pro Ondřeje Čoudka i další hráče českobudějovického klubu můžete hlasovat můžete hlasovat na tomto odkazu.