Poslední venkovní utkání v roce 2020 čeká na fotbalisty Dynama na severu Čech, kde se střetnou s Jabloncem. Svěřencům trenéra Petra Rady se v poslední době stejně jako Jihočechům daří a aktuálně jim patří už třetí pozice v tabulce. V posledním vzájemném utkání si ze Střelnice odvezli všechny body hosté. Povede se jim to i tentokrát? Utkání startuje v sobotu v 14:00.

FK Jablonec
www.fkjablonec.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
3. místo (23 bodů)
Postavení v tabulce
12. místo (15 bodů)
21:13
Skóre
16:20
Schranz (3)
Nejlepší střelec
Brandner (5)
Hrubý (4)
Nejvíce asistencí
Javorek (3)
Karviná - Jablonec 2:2
Poslední zápas
Olomouc - Dynamo 1:1
RVVVV
Forma
RRVRV

FK Jablonec

Od úvodu nové sezony se drží fotbalisté Jablonce v nejvyšší patrech tabulky a jako tradičně patří k nejlepším týmům soutěže. Na začátku nového ročníku se mužstvo vedené Petrem Radou zároveň představilo v evropských pohárech, ale nevydrželo v nich dlouho. V předkole Evropské ligy nestačilo na Dunajskou Stredu a vypadlo už ve druhém kole.

V posledních zápasech se dostali Jablonečtí do velké formy a připsali si hned čtyři výhry po sobě. Pátou mohli přidat v posledním utkání na hřišti Karviné, kde vedli 2:0, ale v posledních minutách domácí dokázali srovnat a utkání skončilo remízou.

Nejlepším střelcem Jablonce je Ivan Schranz, který do týmu přišel právě z českobudějovického Dynama. Mezi nahrávači kraluje Robert Hrubý, který má na svém kontě už čtyři asistence.

David Horejš před utkáním s Jabloncem:
„Po zápase v Olomouci nás čeká druhé venkovní utkání v řadě. Jablonec patří dlouhodobě mezi českou fotbalovou špičku, a tak očekáváme velmi těžké utkání. V loňské sezoně jsme v Jablonci dokázali vyhrát a s cílem uspět pojedeme na sever Čech i nyní. Jsme povzbuzeni dobrými výsledky z minulých zápasů a i když nebudeme v Jablonci kompletní, uděláme vše pro bodový zisk."

Poslední vzájemné utkání – 1. 12. 2019:
FK Jablonec - SK Dynamo ČB 0:1 (0:0)
Branky: 78. Čavoš. ŽK: Krob, Pleštil – Sivok, Čolić, Čavoš, Javorek. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Leška.
Sestava Jablonce: Hrubý – Holík (84. Acosta), Jugas, Břečka, Krob – Jovović (77. Pleštil), Kubista, Považanec, Sýkora – Chramosta, Doležal.
Sestava Dynama: Drobný – Čolić (90. Kulhánek), Havel, Sivok, P. Novák – Brandner (67. Ekpai), Čavoš, Havelka, Javorek, Mršić (84. Kladrubský) – Ledecký.

Utkání 13. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 14:00 na Střelnici a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Cieslar, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Radek Kotlík a Lukáš Lakomý.