Ke druhému kolu MOL cupu pojedou ve čtvrtek fotbalisté Dynama ke krajskému sousedovi z Českého Krumlova. Utkání startuje v 17:30 na hřišti místního Slavoje. Dynamo si jistě bude chtít zařídit postup přes divizního soupeře.

Na pohárové utkání se fotbalisté Dynama chystají stejně, jako na jakýkoliv ligový zápas. A do utkání půjdou s jediným cílem, a to postoupit přes Slavoj do dalšího kola. Na utkání odcestují nejspíše všichni hráči kádru, šanci dostanou ti, kteří se v ligových utkání zatím moc neukázali. Pro druholigové mužstvo je postup povinnost, v Českém Krumlově utkání začíná v 17:30.

Český Krumlov

Historie fotbalového klubu Českého Krumlova se začíná psát roku 1932. Úspěchů v republikovém měřítku se Českokrumlovští nikdy nedočkali, většinu fotbalového času trávil jihočeský celek v krajské soutěži. Aktuálně hraje Slavoj divizi a po čtyřech zápasech se drží se čtyřmi body na devátém místě. O velké překvapení se postarali ve druhém kole MOL cupu, kdy vyřadili účastníka ČFL Písek. Po devadesáti minutách byl stav utkání 2:2 a přišly na řadu penalty. Na remízový stav srovnával Jakub Kabele, který v mládežnických kategoriích působil v Dynamu. „Na utkání se moc těším, pár hráčů Dynama moc dobře znám,“ říkal po utkání střelec krásné branky z přímého kopu. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější fotbalisté Krumlova, kdy se prosadili všichni čtyři exekutoři Slavoje. Trenérem čtvrtečního soupeře Dynama je Jiří Svoboda.

Utkání 2. kola MOL cupu začíná ve čtvrtek v 17:30 v Českém Krumlově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

První kolo MOL cupu Českého Krumlova:
Český Krumlov - Písek 2:2 na penalty 4:2 (0:1)
Branky: 58. Babouček (11), 76. Kabele, rozhodující penalta Novák – 41. Kalášek, 71. Kadula.
Sestava Slavoje: Š. Beránek – Kabele, Klivanda, Dudák, Kroupa – Žilenko, Rozkošný (84. Vnuk), Novák, Persán (46. Bordáč) – P. Svoboda, Babouček.

Dynamo České Budějovice

Fotbalisté černobílých barev ve druhé lize zatím ani jednou neprohráli. Po čtyřech utkání mají na kontě šest bodů za jednu výhru a tři remízy. Ve všech třech remízových utkání mohlo Dynamo zvítězit, ale zároveň nebylo daleko k prohře. Nejblíže k vítězství měli Jihočeši ve Vlašimi, zklamalo je neproměnění velkého množství tutových šancí. Při utkání s Opavou měli svěřenci trenéra Cipra k výhře mnohem dál. Od 64. minuty museli dotahovat jednobrankovou ztrátu. Tři minuty před koncem srovnal hlavičkou Kalod. Obrat mohl dokonat Linhart, ale v dobré pozici přestřelil. Poslední utkání Dynama skončilo taktéž remízou a to 2:2. Po špatné první půli se hráči Českých Budějovic nesmírně zvedli a obrátit vývoj utkání mohli v posledních minutách Linhart, Jurdík a Lima. Bohužel, ani jedna ze tří velkých šancí brankou neskončila, takže Dynamo si připsalo další bod.