Zimní posila s pořadovým číslem dvě. S takovou nálepkou přichází do jihočeského klubu útočník Quadri Adebayo Adediran. Do Dynama míří 22letý Nigérijec z Dukly Praha, do které přišel v srpnu roku 2021. Svůj pobyt v České republice si teď prodlouží o další roky, v Českých Budějovicích podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Po záložníkovi Marcelovi Čermákovi vítá tým vedený trenérskou dvojicí Marek Nikl a Tomáš Zápotočný další posilu. Stal se jí mladý talentovaný kanonýr Quadri Adediran z Dukly Praha. 175 centimetrů vysoký rodák z nigérijského hlavního města Lagosu už si vyzkoušel angažmá v Německu a na Maltě, do České republiky se přesunul před necelými dvěma lety.

Od té doby stihl ve druhé lize v dresu Dukly nastřádat 18 druholigových startů, v nichž si připsal dva vstřelené góly a dvě asistence, pět zápasů a jeden gól přidal také v MOL Cupu. Starty, góly a asistence se od něj budou očekávat také v novém dresu černobílé barvy. „Je to mladý kluk a velký talent, rychlostně a silově velmi dobře vybavený. Věřím, že nám přinese spoustu gólů. Známe ho z Dukly, se kterou proti nám v Příbrami nastoupil. Je to nepříjemný a dravý útočník,“ říká trenér Tomáš Zápotočný.

„Přichází, aby zvýšil konkurenci a přidal nám na kvalitě do ofenzívy. A zároveň je to mladý hráč, takže může být pro klub investicí do budoucna. Máme ho následovaného, poprvé jsem ho viděl už v Benešově, kdy proti nám hrál přátelský zápas. Hned mě zaujal, svou rychlostí, silou, a dal nám dva góly. Nastoupil proti nám také v letošní sezoně v Příbrami a sledoval jsem ho také v pohárovém zápase proti Slavii, kde se mi také hodně líbil. Věřím, že nám pomůže,“ doplňuje kolegu Marek Nikl.

Ke konečné dohodě mezi všemi stranami došlo 10. ledna 2023 a hráč tak bude moct s Dynamem odcestovat také na soustředění. To všechno ale až po vyřízení potřebných dokumentů. „Zatím nemá hotové vízum do Turecka. Na jeho vystavení bude čekat minimálně do pátku, takže předpokládáme, že by mohl za mužstvem odletět v sobotu nebo neděli. Tím pádem by měl stihnout ještě dvě přátelská utkání,“ informuje sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

A co říká na přesun sám nováček v kabině Dynama? „Jsem neskutečně natěšený. Bude to pro mě velké dobrodružství a už se nemohu dočkat, až to celé začne,“ říká Adediran po podpisu smlouvy. „Chci poznat tým, všechny, co v něm pracují. To je pro mě v současné chvíli nejdůležitější,“ přibližuje své plány na soustředění. Mnohým možná při zmínce Nigérie vyvstane na mysl bývalý českobudějovický kanonýr Fortune Bassey. Ten samozřejmě neunikl ani posile. „Když hrál za Dynamo, hrál skvěle. Doufám, že budu následovat jeho kroky. Nebo ho možná lépe ještě překonám,“ dodává Adediran.