Dynamo v úterý rozjelo sérii přípravných zápasů vítězně. Táborsku v jihočeském derby sice nenasázelo sedmičku jako před týdnem Mladá Boleslav, o několika důležitých věcech ale zápas napověděl. Debut v áčku Českých Budějovic si odbyla hned čtveřice hráčů, mezi kterými figuroval i obránce Jan Brabec.

Matvejev, Krch, Hais a Brabec. Do včerejšího prvního přátelského utkání přípravy naskočila i čtveřice noviců v A-týmu Dynama. Do statistik se sice utkání s Táborskem počítat nebude, i tak ale debut mezi elitou pro některé znamenal hodně. Premiéru si odbyl třeba stoper Jan Brabec, který minulý týden podepsal první profesionální kontrakt.

„Mám z toho velkou radost. Už jsem to věděl delší dobu, říkal mi to pan Sivok i agent. Je to pro mě obrovská motivace a závazek vůči klubu,“ popisoval své dojmy Brabec. Devatenáctiletý bek se bude snažit prodrat do týmu pro jarní část FORTUNA:LIGY, k čemuž bude sloužit i příprava.

„Trenér Horejš nám říkal, že bych měl dostat v přípravě šanci, tak se na to moc těším. Bude to skvělý zážitek,“ doufal ještě minulý týden mladík, který začínal s fotbalem v Suchdole nad Lužnicí. Startu se dočkal hned na úvod proti Táborsku. Výkon? Více než slušný.

Brabec odehrál celý zápas a dirigoval hru z obranné linie. „Doufám, že to takhle půjde dál,“ hodnotil po zápase. K dispozici dostal i kapitánskou pásku, což jeho spoluhráči v kabině ocení symbolickou „pokutou“. „Určitě, kluci už mají něco připravené,“ smál se Brabec.

Spolu se svými týmovými kolegy se Brabec už příští týden vydá na soustředění do Turecka. V Beleku ho čeká tvrdá dřina, ale také tmelení kabiny. „Bude to velká zkušenost, čeká nás skvělé zázemí. Už se těším. Na tréninky i zápasy. Budeme u sebe, tak to bude skvělé,“ neskrývá nadšení.

Příprava bude v jeho případě sloužit jako odrazový můstek pro jaro. Zápasy proti Spartě, Slavii nebo Plzni? To je snem každého českého fotbalisty. „Cílem bude vybojovat si místo, pak se klidně dostat i do základu. Chci se posunout dál,“ představuje své plány Brabec.