Nevynechal ani minutu, byl jednou z hlavních opor celého týmu a dočkal se uznání. Středopolař staršího dorostu Jakub Pařízek odváděl v podzimní části skvělou práci a dostal odměnu v podobě pozvánky do A-týmu. V něm bude první tři týdny zimní přípravy, následně se znovu připojí ke svým vrstevníkům. V rozhovoru pro klubový web hodnotil nejen první polovinu sezony.

Jak se ohlížíte za podzimní částí sezony?
Dali jsme si za cíl, že bychom po podzimní části chtěli mít dvacet pět bodů. To se nepovedlo, máme jich dvacet jedna. Myslím si, že jsme mohli mít mnohem více bodů. Ztratili jsme několik dobře rozehraných utkání, ať už to byly zápasy s Příbramí, Hradcem Králové, Pardubicemi nebo Karvinou. S těmito soupeři jsme buď prohráli po jednoduché chybě, nebo jsme nedokázali udržet nadějný stav. Máme na to, abychom se dokázali zlepšit, a uděláme pro to maximum.

Na sestupové příčky máte náskok šesti bodů, patří vám třináctá pozice. S tabulkovým postavením můžete být spokojeni?
V tabulce na tom nejsme tak špatně. Na patnáctého máme šestibodový náskok, což je dobré, ale zároveň to není tolik. Kdybychom byli o příčku výš, určitě bychom se nezlobili.

Máte podle vás na to, abyste se v jarní části sezony posunuli do první poloviny tabulky?
Jak už jsem zmiňoval, určitě jsme měli uhrát více bodů a tím pádem být na vyšších příčkách tabulky. Dle mého jsme schopni se do první poloviny dostat, prvních šest týmů už je opravdu silných.

Prvotním cílem je pro druhou polovinu sezony co nejrychlejší záchrana?
Přesně tak. Je to důležité, abychom zároveň mohli v dalších kolech sezony hrát klidněji a nemuseli se stresovat případnými potížemi v pásmu sestupu.

Z osobního hlediska jste spokojen s tím, jak se vám na podzim dařilo?
Neměl jsem dobrý začátek, přestože jsem se trefil v prvním kole proti Karviné. Nejlepší období mě potkalo při zápase na Slavii, kde se mi opravdu dařilo. Jinak jsem měl dle mého dost nevyrovnané výkony, až ke konci jsem začal být vyrovnanější. Určitě bych se měl na jaře zlepšit.

Za šestnáct zápasů jste nasázel tři branky. Mohlo jich být ještě víc?
Stoprocentně, jelikož jsem trefil snad pětkrát břevno! Měl jsem v zakončení opravdu často velkou smůlu, která se mě držela. Vzhledem ale k tomu, jakou mám roli v týmu, mohu být s třemi góly spokojen.

Za celý podzim jste nevynechal ani minutu. Ceníte si této statistiky?
Rozhodně! Proti Teplicím a Plzni mě trápily potíže s kolenem, přesto jsem byl schopen odehrát celý zápas. Dal jsem si cíl, že bych chtěl nevynechat za celou sezonu ani minutu. Musím zaklepat, že se mě drží štěstí a vyhýbají se mi zranění. Doufám, že to tak bude pokračovat i na jaře.

Zakládáte svou hru na fyzické připravenosti? Je to jedna z vašich předností?
Je to zřejmě má největší přednost, mám na tom postavenou hru. Nicméně je několik činností, ve kterých strádám a musím na nich zapracovat.

Přípravu začínáte se starším dorostem?
Osmého ledna bych se měl hlásit u A-týmu. Trenér Pavol Švantner mi sdělil, že bych měl s dospělými tři týdny trénovat, abych okusil, jaké to je a následně bych se měl hlásit zpět u staršího dorostu. Je to pro mne velká motivace, abych pracoval dál a věřil, že nějaká šance přijde.