Českobudějovičtí diváci už budou mít před zimní přestávkou jen dvě šance, kdy vidět Dynamo na domácím stadionu. Ta první nastane v neděli, kdy přijede na jih Čech FK Mladá Boleslav. Boleslavští jsou v ligové tabulce na šestém místě a svou kůži určitě neprodají lacino. Podaří se Českobudějovickým před svými fanoušky poprvé v sezóně zvítězit? Utkání začíná na Střeleckém ostrově v neděli v 15:00, podpořte Dynamo proti silnému soupeři! Vstup je pro ženy a děti do 15 let zdarma!

Preview

V úvodní tabulce je označen za hvězdu mladoboleslavského celku Marek Kulič. Ale tým z města škodovek nabízí kromě svého nejlepší střelce (Kulič nastřádal již šest přesných zásahů) i další fotbalisty, kteří se řadí mezi top hráče Gambrinus ligy. Jan Rajnoch, Alexandr Noël Mendy, Ludovic Sylvestre. To jsou jména, která mají po českých fotbalových trávnících ten nejlepší zvuk. Útok, kde vedle Kuliče, na kterého mají českobudějovičtí fanoušci z jeho působení na jihu Čech jen ty nejlepší vzpomínky, běhají fotbalisté jako je Luboš Pecka či objev Jan Chramosta. Sílou kádru patří FK Mladá Bolelav bezesporu k těm nejsilnějším týmům v lize.

Přesto to neznamená, že by měla Boleslav být soupeřem, jenž by nešel na Střeleckém ostrově skolit. Středočechům se totiž v hostujících zápasech nedaří tolik jako na vlastním stadionu. Zatímco doma ze sedmi zápasů prohráli jediný, venku je situace opačná, zde zase Boleslavští jen jedenkrát zvítězili.

Boleslav nakročila do podzimní části ročníku na výbornou. Po čtyřech zápasech se chlubila ziskem 10 bodů. Jenomže pak se bodovod uzavřel, v následujících šesti kolech získali svěřenci kouče Uhrina jen dva body, prohráli například na svém stadionu s Bohemians 1905. Nyní se opět zablýskalo na lepší časy - výhra nad Bohemians Praha, remíza v Teplicích, tři body proti Slovácku. Udrží úspěšňou šňůru Boleslav i na jihu Čech?

Jak již bylo zmíněno, Mladá Boleslav ve svém posledním střetnutí uspěla. Porazila Slovácko 3:2. Ale kouč Dušan Uhrin ml. úplně klidné spaní po zápase určitě neměl. Uragán v prvním poločase sice zasadil Slovácku tři údery a vše se zdálo jasné, jenomže pak přišlo druhých 45 minut. Slovácko v nich mělo jasně více ze hry, dokázalo vstřelit dvě branky a jen smolně nedosáhlo na srovnání stavu. "Do druhé půle jsme šli s tím, že zápas zvládneme s nulou. Za to, jak jsme utkání ve druhém poločasu zbytečně zdramatizovali, jsem byl na hráče hodně naštvaný," komentoval výpadek ve druhém poločase Dušan Uhrin. Brankář Miller se měl v bráně co ohánět, aby týmu udržel tříbodový zisk. "Vůbec nevím, co k tomu mám říct. Po poločase vedeme 3:0 a pak to necháme takhle zdramatizovat. Na druhý poločas musíme zapomenout," hlásal pro idnes.cz brankář Boleslavi.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:2 (3:0)

Branky: 9. Rolko, 14. Mendy, 29. Kulič - 66. Ondřejka, 78. Smetana.
Rozhodčí: Matějek - Košec, Drastik.
ŽK: Procházka, Lemessa - Kordula.

Diváci: 2830.

Sestava Mladé Boleslavi: Miller - Kalina, Procházka, Rolko, Fabián (90. Janíček) - Mendy, Rajnoch, Opiela, Táborský (82. Kysela) - Kulič, Pecka (71. Lemessa).

Jihočeši nevyválčili body v Olomouci a netrpělivě vzhlíží k posledním třem podzimním kolům. Kromě nedělního utkání s Boleslaví je čekají duely v Brně a doma s Bohemians Praha. Dynamo si zatím v průběhu ligy připsalo ze 13 utkání 8 bodů a pokud nehodlá přezimovat na sestupových příčkách, musí v posledních kolech zabrat.

Fotbalisté Dynama stále čekají na první domácí výhru, na kontě má českobudějovický klub čtyři remízy a je v tabulce domácích zápasů na posledním místě. Ba co víc, za šest zápasů před svými fanoušky Českobudějovičtí vstřelili jen dvě branky. Na druhou stranu nutno dodat, že jen čtyřikrát inkasovali. Přinese utkání s ofenzivní Mladou Boleslaví atraktivnější podívanou a více branek?

České Budějovice se s Mladou Boleslaví střetly po rozdělení Československa celkem dvanáctkrát. V rámci druhé ligy se dařilo vždy Dynamu, které všechny čtyři vzájemné souboje přesvědčivě vyhrálo. V nejvyšší soutěži se ale karty rychle obrátily. Z osmi zápasů Mladá Boleslav čtyři vyhrála, třikrát remízovala a pouze v jediném utkání odešla jako poražená.

Nedělní utkání mezi Dynamem a Mladou Boleslaví má stanoveno úvodní výkop na 15:00, přijďte Českobudějovické povzbudit k první výhře na Střeleckém ostrově v sezóně! Zápas bude vysílán na www.fotbalzive.cz a ze stadionu bude opět připraven textový online přenos.

2004/05 M. Boleslav 1:0 SK ČB 1. liga Palát
2006/07 M. Boleslav 4:2 SK ČB 1. liga Pecka 2, Kysela, Rajnoch - Volešák, Táborský
2006/07 SK ČB 0:3 Ml. Boleslav 1. liga Pecka 2, Kysela
2007/08 SK ČB 2:2 Ml. Boleslav 1. liga Voříšek vl., Horejš – Kysela, Rajnoch
2007/08 Ml. Boleslav 2:1 SK ČB 1. liga Řezníček 2 - Mrkvička
2008/09 SK ČB 1:1 Ml. Boleslav 1. liga Mendy - Kalina vl.
2008/09 Mladá Boleslav 0:0 SK ČB 1. liga -

Poř Tým Zápasy Výhry Remízy Prohry +G -G Body (3 za v.)