Prvním fotbalistou Dynama, který bude v podzimní části sezony oblékat dres druholigových Prachatic, je Martin Smíšek. Informoval o tom sportovní manažer týmu Milan Čadek: „Smíšek odchází do Prachatic na půlroční hostování, o jednom dalším fotbalistovi se ještě jedná.“ V Dynamu je v poslední době přetlak v útoku (v užším kádru jsou Gruber, Kulič, Lafata, Matoušek, Myšák a Smíšek), a tak se dal tento krok předpokládat.

Ve večerních hodinách se také rozhodlo o hostování obránce Miloslava Pennera. "Stejně jako Smíšek i on bude v Prachaticích působit v podzimní části sezony," vysvětlil manažer Dynama Milan Čadek. Možnost odchodu Penera do jiného klubu první ligy manažer Čadek nepotvrdil. "Dva týmy se sice ozvaly, rozhodně to nebylo ale tak žhavé," uzavřel funkcionář Dynama.

Martin Smíšek působí v Dynamu od jarní části loňské sezony. V ročníku 2003/04 stihl odehrát deset zápasů v první lize (vstřelil v nich dvě branky) a v pěti utkáních nastoupil v dresu třetiligové rezervy (vstřelil tři branky). Na konci sezony ho ale začalo trápit zranění zad a musel vynechat část letní přípravy - odehrál v ní pouze tři utkání. Nebyl tedy u skládání sestavy týmu a musel od začátku sezony počítat pouze s lavičkou náhradníků. V ročníku 2004/05 nastoupil pouze na pět minut v zápase proti Olomouci a v současné době plnil roli pátého útočníka A-mužstva. Právě proto má nyní pomoci druholigovým Prachaticím...

Miloslav Penner se dá již zařadit do inventáře budějovického Dynama. Za tým z jihu Čech poprvé nastoupil v roce 1997 a do současné doby stihl odehrát odehrát v dresu Dynama celkem 121 zápasů v první a 56 zápasů ve druhé lize. Dvakrát se radoval ze vstřelené branky. Již v minulém ročníku odehrál pouze osmnáct zápasů a během letní přestávky se velmi hlasitě hovořilo o jeho odchodu do Ruska. V letošní sezoně na něj několikrát nezbylo místo ani na střídačce, a proto pro něj vedení začalo hledat klub, ve kterém by pravidelně hrál.

K nějakým změnám pravděpodobně dojde, řekl dopoledne Milan Čadek

Všechny nejvyšší fotbalové soutěže jsou již v plném proudu a přesto se manažeři všech mužstev pečlivě poohlížejí po možných posilách. Napilno má i sportovní manažer Dynama Milan Čadek: „O posilování mužstva nijak nejednáme, změny mohou ale nastat směrem ven, protože je pravděpodobné, že někteří naši fotbalisté odejdou na hostování do druholigových Prachatic.“ O tom, že na jakékoliv přesuny zbývá už pouze několik hodin samozřejmě Milan Čadek ví, ale přesto zůstává v klidu: „Dořešit hostování je otázka několika málo hodin, takže není rozhodně kam spěchat. Během odpoledne bude již jasné, kdo se případně objeví v dresu Prachatic.“

Funkcionáři fotbalových týmů mají tedy dnes plno práce, zato hráče první ligy čeká reprezentační přestávka. Dalo by se tedy předpokládat, že si Dynamo na víkend přichystá přípravné utkání, aby fotbalisté nevypadli ze zápasového rytmu. Trenéři Jihočechů ale našli jiné řešení, „přípravný zápas hrát nebudeme, s velkým posílením může ale počítat trenér Vavroch ve středečním a sobotním zápase ČFL,“ uzavřel Milan Čadek.