Oba se vrací do známého prostředí. Rastislav Chmelo pomáhal v postupové sezoně Jihočechům zpět mezi elitu, Martin Held prošel v černobílém klubu mládežnickými kategoriemi. Útočníci Rastislav Chmelo a Martin Held. Oba se v neděli hlásili na začátku přípravy a jsou připraveni Dynamu pomoci k co nejlepšímu umístění ve druhé lize.

Devatenáctiletý Martin Held se po půl roce stráveném na hostování v třetiligovém Písku vrací zpět do Českých Budějovic, tentokrát již do A-týmu. Hostování v Písku si Held pochvaloval. „Jsem za tu šanci moc rád. Měli jsme cíl zachránit soutěž, což se nám povedlo a já jsem navíc vstřelil branku, která nás zachránila,“ vyprávěl mladík o svém angažmá. Cenné zkušenosti získal i díky hvězdě, která hrála po jeho boku. Miroslava Slepičku si budějovický odchovanec nemohl vynachválit. „Je to skvělý hráč a člověk. Mohu potvrdit, že je na tom fotbalově pořád moc dobře. Byla to dobrá zkušenost si s ním zahrát,“ myslí si.

Martin Held na zahájení přípravy

Nyní ovšem fotbalista bude bojovat o prosazení do kádru v rodných Českých Budějovicích, kde v silné konkurenci útočníků si bude chtít vybojovat místo v áčku. „V Dynamu jsem doma a chtěl bych se tu prosadit. Kádr není tak silný, jako by byl v první lize, takže šance je tu vyšší,“ myslí si útočník. Mužstvo se bude skládat zejména z odchovanců a mladíků Dynama, o motivaci tudíž budou mít mladí hráči postaráno. „Pro nás mladé hráče je to obrovská motivaci, dostat Dynamo tam kam patří, tedy do první ligy,“ prohlašuje.

Po úspěšném ročním hostování ve Zlíně se vrací útočník Rastislav Chmelo. Pokud na něj Zlín neuplatní opci, zůstane v jihočeském klubu. „Situace je hodně na vodě. Nechtěl bych předbíhat, uvidíme, co bude,“ říká o svém budoucím působení. Na srazu hráčů Dynama se objevil, jelikož mu ve Zlíně skončila smlouva a nyní je tedy hráčem Dynama. „Normálně začnu přípravu na jihu Čech a uvidíme, jak to bude,“ pokračuje útočník s přezdívkou Otík. Své působení ve Zlíně hodnotí kladně. „S angažmá ve Zlíně jsem spokojený. Po zimě jsme dostali cíl, být do třetího místa, což se podařilo,“ říká. Zlín nakonec dokázal postoupit do Synot ligy ze třetího místa, poněvadž Varnsdorf nesplňoval podmínky pro první ligu.

„O možném postupu ze třetí příčky jsme věděli. Varnsdorf nesplňoval kritéria, tudíž nemohl postoupit,“ pravil o postupu Zlín zpět mezi elitu. Českobudějovický klub Chmelo pravidelně sledoval, jarní část se mu stejně jako všem Dynamákům nelíbila.

Dynamo zahájilo přípravu bez Lengyela s Kladrubským (21.6.2015)

Výrazně pozměněný a omlazený tým začal v neděli po obědě přípravu na nový ročník. V něm už nefigurují zkušení Kladrubský, Lengyel a pravděpodobně ani Machovec. Naopak trenérům se hlásili Jurdík nebo Hric. Hráče nyní čeká deset dní trénování, než přijde první přípravný zápas.