Přesně 37 dnů po skončení loňské sezony první ligy se sešli fotbalisté Dynama České Budějovice, aby mohli nastartovat přípravu pro nadcházející ročník. Kádr zatím opustili pouze Vladimír Čáp a Miroslav Seman, a tak se mohl trenéru Tobiášovi hlásit téměř kompletní tým. Prvním novým hráčem, který se bude v přípravném období snažit prosadit do kádru je explzeňský Josef Němec. Naopak na prvním srazu chyběl Vladimír Pončák, který je stále na testech ve Švédsku.
Kdo bude dělat gólmana?
Po odchodu Miroslava Semana do kyperské Salamina Larnaka musí vedení klubu začít shánět adekvátní náhradu, která by měla zacelit uvolněné místo. Podle slov manažera Milana Čadka je v jednání příchod jednoho slovenského brankáře.

Pončák stále na testech
Složení obranných řad zůstává zatím stále stejné. Pouze se nyní čeká na výsledky testů Vladimíra Pončáka, který zkouší štěstí ve švédském týmu Halmstads BK, který po polovině sezony okupuje první místo ligy. Vlado odehrál zatím jeden zápas ve čtvrtek za rezervu a v sobotu si zahrál hodinu i za A-mužstvo, které v přípravném zápase porazilo Helsingborgs IF 4:3. Vedení klubu z jihu Čech zatím čeká na zprávu ze Švédska. „Pončák zůstává ve Švédsku a nikdo se nám ohledně přestupového jednání neozval,“ poznamenal Milan Čadek.

Posilou do zálohy bude Josef Němec
Na pondělním srazu se objevila také první zcela nová akvizice – explzeňský Josef Němec. Velezkušený fotbalista má na svém kontě téměř 230 ligových startů a má za sebou také zahraniční angažmá v mexickém Cruz Azul. Již před časem prohlásil ředitel Dynama Emil Kristek, že má o Němce velký zájem. Příchod zkušeného fotbalisty na jih Čech si chce ale pohlídat. „Josef Němec je výborný fotbalista, pro Dynamo by byl určitě přínosem. Musíme ho ale podrobit velkým zdravotním testům, protože měl v posledních měsících poměrně velké problémy,“ komentoval možný přestup Josefa Němce Emil Kristek.

Údajný zájem o fotbalisty Dynama těší, nabídka ale nepřišla
Během letní přestávky probleskovaly v různých periodikách spekulace o možných odchodech některých fotbalistů Dynama do zahraničí. O Davida Lafatu se měly údajně zajímat velkokluby jako Eindhoven, Anderlecht nebo Ajax Amsterdam. Podle manažera Čadka zatím zůstalo pouze u spekulací: „Žádnou konkrétní nabídku jsme za Davida Lafatu ani žádného jiného našeho fotbalistu zatím nedostali.“ Z těchto slov je patrné, že v současné době nemá nakročeno do Rakouska ani kapitán fotbalistů Dynama Martin Vozábal.