Přímo na soustředění na Kypru se k týmu připojil jednadvacetiletý reprezentant Denis Granečný, který bude na jihu Čech hostovat z Baníku Ostrava. Rychlonohý fotbalista se ihned po svém příletu zapojil do tréninku a následující den již odehrál celý zápas proti FK Čukarički. „Celou dosavadní kariéru jsem byl v Baníku, změnu jsem již potřeboval," říká v rozhovoru na našem webu.

Denisi, jak vlastně probíhal váš nezvyklý přesun z Malty, kde byl Baník na soustředění, na Kypr, kde je teď Dynamo?
Když se potvrdilo, že půjdu na hostování do Budějovic, koupil jsem si prostě na Maltě letenku, počkal jsem čtyři dny a pak jsem se z Malty přesunul na Kypr. Byl to bezproblémový přelet.

Deni Granečný

Jak je pro vás složité, že budete prakticky tři týdny mimo Českou republiku?
Doma jsou určitě smutní, že s nimi dlouhou dobu nebudu. I já jsem už trochu unavený, ale jinak jsem moc rád, že tady mohu být. Určitě budu chtít ukázat, co všechno ve mně je a budu dělat vše pro to, abych se dostal v lize na hřiště.

Z pohledu fotbalisty je ale asi lepší, když se můžete připravovat v dobrých podmínkách, že?
Určitě je lepší, když se mohu velkou část přípravy pohybovat na přírodní trávě a v teple. Je to super, když můžeme být v lednu u sluníčka a hrát na normální trávě. Pro fotbalistu je to mnohem lepší než mrznout v Čechách na umělce.

Co vás vedlo k tomu, že jste se rozhodl změnit působiště?
Po těch osmnácti letech v Baníku jsem si řekl, že již potřebuji nějakou změnu. Nyní jsem víceméně dva poslední roky už pravidelně nehrál. Beru to tak, že je to pro mne krok dopředu. Sám jsem moc zvědavý na to, jaké to bude, když jsem byl vlastně celou svojí kariéru v jednom klubu a ve stejném prostředí.

Dynamu se podobně jako Baníku na podzim dařilo. Takže jste asi také rád, že přicházíte do klubu, který by měl na jaře hrát v klidném středu tabulky, že?
Dynamo a Baník jsou sousedi v tabulce, takže jsem moc rád, že po fotbalové stránce ta úroveň bude stejná. Dynamo jsem na podzim samozřejmě registroval a viděl jsem, že se mu daří. Teď jsem rád, že tomu tak je (s úsměvem).

Jak byste se charakterizoval jako fotbalista? Jaký post vám nejvíce vyhovuje?
Během kariéry jsem hrával nejčastěji na levém křídle a nebo také na postu obránce. V podstatě se nedá ani říci, kde se mi hraje lépe. Někdy jsem se cítil lépe v obraně, jindy zase na křídle. Na jaře v Dynamu bych měl nejčastěji nastupovat na postu levého obránce.

A jak jste hodnotil svůj zápas proti FK Čukarički?
Musím říct, že jsem byl před prvním zápasem za Dynamo i trošičku nervózní. Jak jsem již říkal, byl to můj vůbec první zápas v jiném dresu než v baníkovském. Myslím, že se mi hrálo dobře a že se mi i celkem dařilo. Byl jsem trochu zafuněný, ale to bylo hlavně tím, že jsem v sobotu přiletěl a hned v neděli hrál. Pevně věřím tomu, že když budu pravidelně hrát a získám herní praxi, budou moje výkony postupně růst.