Ještě před odložením dalších zápasů FORTUNA:LIGY mluvil trenér David Horejš o plánovaném zápase se Slovanem Liberec. I když se utkání nakonec neodehraje, přečtěte si alespoň, co kouč Dynama k zápasu se Severočechy říkal.

Na jih Čech v neděli dorazí tým, kterému vyšel vstup do jarní části na jedničku. „Liberec má v posledních kolech nejlepší aktuální formu a bude to tak po fotbalové stránce rozhodně velmi zajímavý zápas. Soupeř dokázal v prvním jarním kole vyhrát na Spartě a teď naposledy vyhrál doma 4:0 nad Opavou, a to ukazuje, že má výbornou formu," říká budějovický kouč David Horejš.

Mezi největší zbraně patří rychlý přechod do útoku, výborná technika hráčů a dobrá produktivita. „Bude to enormně těžký zápas, protože Liberec má své své hře hodně zajímavé věci. Má rychlostí typy hráčů a do ofenzivy je opravdu velmi nebezpečný. My se ale chceme co nejlépe připravit a utkání doma zvládnout a vyhrát," pokračuje odhodlaně lodivod Dynama, který bude mít k dispozici prakticky kompletní kádr: „Po zdravotní stránce jsme na tom dobře. Do plného tréninku se vrátil Petr Javorek, který kvůli zdravotním problémům nemohl nastoupit do zápasu v Plzni. Navíc bude samozřejmě k dispozici i Pavel Šulc, který nemohl v Plzni hrát kvůli dohodě klubů."

Tématem číslo jedna posledních dnů a týdnů je situace okolo onemocnění COVID-19. To se samozřejmě muselo projevit i na fotbalové lize, která se bude muset odehrát bez diváků. Na stadionu bude moci být v jednu chvíli pouze 100 osob včetně hráčů a realizačních týmů. „Zápasy hrané bez diváků jsou divné. Hráče připravujeme na to, že je to velmi specifické utkání a že ta celková atmosféra je úplně jiná, než při klasickém zápase. Moc nás mrzí, že na zápas nemohou naši fanoušci, kteří jsou celou sezonu skvělí a celou sezonu nás podporují. Moc dobře si ale uvědomujeme vážnost situace, zdraví všech lidí ja prvním místě a chápeme, že se nic nesmí podcenit," popisuje David Horejš.

Mladý budějovický trenér ve své kariéře zápasy bez diváků už absolvoval. „Dokonce i jako trenér jsem zažil v roce 2016 zápas na hřišti Baníku Ostrava bez diváků. Opravdu je to velmi zvláštní a jiné. Je to tak, že hráči na hřišti začnou mít velmi rychle pocit, že se nejedná o mistrovské utkání, ale spíše jen o nějakou přípravu. My s kluky o tom nyní hodně mluvíme a připravujeme je na to, že ten zápas bude opravdu jiný než obvykle. K zápasu chceme přistoupit s maximální koncentrací, poslední dva zápasy jsme prohráli a nyní uděláme vše pro to, abychom uspěli," dodává trenér Dynama.