Ani v pátém utkání si Jihočeši nepřipsali první jarní výhru. Počtvrté dokonce nevystřelili branku. Zkušenému obránci Davidu Homoláčovi tak po utkání příliš do řeči nebylo. Dynamo totiž do zápasu nevstoupilo vůbec zle a proti Žižkovu bylo aktivnějším týmem. „Po prvním inkasovaném gólu už to ale z naší strany bylo jen takové trápení,“ pravil hráč, který první poločas odehrál ve středu zálohy.

Na postu defenzivního štítu totiž nahradil vykartovaného Jaroslava Hílka. Kouč František Straka navíc sázel na sílu Davida Homoláče v hlavičkových soubojích, poněvadž očekával urputný boj a především hodně standardních situací. „Trenér měl jisté záměry, do kterých já nijak mluvit nemohu,“ uvedl při odchodu ze žižkovského stadionu David Homoláč.

Po přestávce se pak zasunul na pro něj obvyklý post, protože stoper David Horejš musel o poločase kvůli zranění odstoupit. Ve druhém poločase už Jihočeši však museli dohánět jednogólové vedení soupeře, když inkasovali šest minut před koncem první půle. „Udělali jsme tam bohužel několik chyb,“ okomentoval situaci, kdy se po levé straně prohnal Kušnír, jeho centr napříč vápnem doputoval ke Stracenému a ten balon vracel před branku na zakončujícího Kaloda. „Nevím, jestli se tam také nejednalo o ofsajd,“ dodal ještě k akci znamenající první gól v síti Jihočechů.

Fotbalistům Dynama v celém utkání nešla upřít snaha. Finální fáze jejich hře ale scházela. Na špatný terén se však zkušený harcovník nechtěl nijak vymlouvat. „Hřiště bylo pro obě mužstva stejné,“ prohodil lakonicky.

Naděje hostů na bodový zisk se notně zmenšily po druhém gólu Viktorie, který vstřelil Tinga. „S postupem času jsme hráli víc riskantněji, z čehož pramenily i naše chyby,“ snažil se Homoláč pojmenovat některé důvody, proč Jihočeši na Žižkově neuspěli. „Bylo to takové utrápené.“

Prohra na Žižkově je pro Jihočechy, kteří po podzimu byli na osmém místě tabulky, další jarní ztrátou. „Zkomplikovali jsme si to hodně, po dnešku jsme klesli už na dvanáctou příčku,“ věděl dobře David Homoláč. „Zní to jako otřepená fráze, ale nyní v těch následujících zápasech musíme skutečně uspět a získat co největší počet bodů,“ burcuje čtyřiatřicetiletý obránce před dalším utkáním v Mostě. „A zejména pak také doma s Bohemkou musíme konečně zabrat.“