Brankář českobudějovického Dynama Michal Daněk čelil ofenzivní síle Plzně se ctí, ale bohužel jeden inkasovaný gól rozhodl, že body pojedou na západ Čech. "Standardní situaci jsme měli lépe pokrýt," uvedl po utkání Daněk. Střelec jediného gólu zápasu Marián Čišovský si byl vědom, že hosté mohli zahrát lépe. "Potřebovali jsme body a hru jsme podle toho přizpůsobili."

Daněk: bojovali jsme srdcem a je škoda, že jsme nějaký brejk neproměnili

Michale můžete, prosím, zhodnotit utkání?
Myslím si, že jsme nepodali špatný výkon. Plzeň hrála přesně to, co potřebovala. Bohužel zápas rozhodl jeden gól, který jsme dostali po standardní situaci.

Čekali jste, že Plzeň bude nebezpečnější?
Čekali, nečekali. Ve čtyřech dnech hrála Plzeň Evropskou ligu a Gambrinus ligu. Doufali jsme, že nás trošku podcení. Možná se to stalo, ale jak jsem řekl, tak ten jeden gól jim stačil.

Michal Daněk
Jak jste rozhodující situaci z prvního poločasu viděl?
Gól jsme dostali po standardní situaci. Balon někdo vepředu lízl a prodloužil za sebe, kde na zadní tyči Čišovský centr jen umístil do branky. Tato situace nás stála body a bylo to způsobené tím, že jsme hráče špatně pokryli.

Po prohře jste předposlední, což by znamenalo sestup.
Hlavně po psychické stránce to není dobré. Pořád věřím, že máme dostatečně silné mužstvo, abychom hráli výš. Musíme v každém utkání bojovat na krev a věřím, že to zlomíme a budeme bodovat.

Co vám říkal trenér v kabině o poločase?
Nabádal nás, abychom více bojovali a dali do hry srdíčko. Hráli jsme tak, ale bohužel alespoň bod nám to nepřineslo.

Z pohledu brankáře nechyběla Dynamu větší ofenzivní snaha?
Víme, co Plzeň dopředu dokáže a momentálně nemáme na to, abychom s ní hráli vyrovnaný zápas. Chtěli jsme to zlomit bojovností a je škoda, že jsme nějaký z brejků nedokázali lépe zakončit.

Čišovský: důležité pro nás byly body a lepší hra musela jít stranou

Utkání s Budějovicemi jste rozhodl a jako stoper jste se trefil i v uplynulém kole. Stává se z vás střelec týmu.
Je to dané tím, že máme dobře zahrané standardní situace a samozřejmě máme i trochu toho štěstí. Balon se dostane do místa, kde stojím a jsem rád, že se mi podařilo góly dát.

Marián Čišovský, foto: uefa.com
Máte tři body. Berete zápas jako splněné vítězství?
Tři body jsou pro nás důležité, protože se nám nepodařilo delší dobu naplno bodovat. S Budějovicemi je pro nás výhra důležitější než předvedená hra.

Nyní máte špici tabulky na dosah. Dotáhli jste se na jeden bod.
V této době jsme si představovali, že budeme mít bodů více. Důležité zápasy jsou ale před námi a doufáme, že skončíme co nejvýše. Nejlepší by samozřejmě bylo být na konci sezony na prvním místě.

Úspěšné účinkování v Evropské lize jste střídali s remízami v Gambrinus lize. Soustředili jste se na Jihočechy nějak speciálně, abyste neztratili další body?
Kladli jsme důraz na to, že chceme tři body. Hráli jsme poctivěji směrem dozadu, což se nám vyplatilo, protože nám potom stačil na vítězství jeden vstřelený gól.

Ve druhé půli jste nehráli tolik ofenzivně. Bylo to tedy tím, že jste chtěli zápas odehrát s nulou?
Samozřejmě jsme chtěli vstřelit co nejdříve druhý gól, abychom se uklidnili. Když se nám to nedařilo, tak jsme byli čím dál více zodpovědnější dozadu.

Měli jste problém s přechodem mezi izraelským Tel-Avivem a Českem?
V Izraeli bylo 30°C a tady je kolem nuly. Problém to ani nebyl, ale spíš jsme museli dát pozor na to, abychom po příletu zpět neonemocněli a mohli zápas odehrát v silné sestavě. Měli jsme preventivní opatření. Fyzicky nebyl problém odehrát zápas v Izraeli a pár dní na to hrát ligu v Čechách.