Po třech výhrách se zdá, že pro Dynamo by měla být výhra s nováčkem z Prostějova povinná. Ale pozor, pozor. Hanáci mají velice kvalitní kádr a chtějí ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE setrvat déle, než jen jeden ročník. Že černobílé nečeká nic jednoduchého potvrzují i prostějovské výsledky z prvních kol.

Českobudějovičtí fotbalisté porazili během tří kol ambiciózní Třinec, uspěli podruhé v historii (a zároveň podruhé za dva měsíce) pod žižkovským vysílačem a naposledy po vyčerpávajícím výkonu a napínavém thrilleru zlomili odpor vlašimských mladíků. Nyní stojí před Horejšovo partou papírově nejslabší soupeř - nováček z Prostějova. Jenže dávno otřepanou pravdou je, že se rozhoduje na hřišti, nikoliv na papíře. A Dynamo čeká těžká fuška. Hanáci v sezoně 2015/16 vyhráli MSFL a společně s Vítkovicemi postoupili do druhé ligy. Tu však rychle opustili, když jejich osud byl zpečetěn již několik kol před koncem. Moravský klub, který v letech 2007-2010 vůbec neprovozoval vlastní tým mužů, se však nevzdal, a v uplynulém ročníku suverénně ovládl Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Desetibodový náskok před druhým Velkým Meziříčím byl víc než komfortní.

Jan Polák (foto: www.1skprostejov.cz)

1.SK chtěl být tentokrát lépe připraven. Tým doplnil zkušený Janíček či Biolek se Slaninkou, což jsou fotbalisté, kteří už mají ve druhé lize něco odkopáno. Velice slušnou kvalitu vykazuje i slovenský brankář Bréda. O zkušenostech stopera Aleše Schustera těžko pochybovat, a pokud zdraví drží Karlu Kroupovi, je i tento osmatřicetiletý forvard velice nebezpečný. V týdnu představil klub nejvýraznější osobnost - v Brně nechtěného bývalého reprezentanta Jana Poláka. "Jde mimo jiné i o jasný signál soupeřům, že to s druhou ligou u nás myslíme vážně a že Prostějov je klubem, který dokáže oslovit i takovou fotbalovou osobnost," zdůraznil předseda klubu František Jura pro prostějovský web. V neděli Polák na Střeleckém ostrově ještě zřejmě nevyběhne. Jak sám prozradil, musí nejprve jako v autě zhasnout všechny varovné kontrolky, které ukazuje jeho tělo. Ale osa týmu Bréda-Schuster-Polák-Kroupa, kolem nich nadějní mladíci, navíc často se vztahem ke městu a klubu, to by mohlo šlapat.

Potvrzuje to i nadějný vstup Hanáků do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Mužstvo kouče Oldřicha Machaly uhrálo na úvod doma bod s Vlašimí, ale o tři bodíky přišlo až v nastavení. Pak prostějovští fotbalisté zaskočili favorita z Třince, navíc na jeho hřišti. Naposledy se body dělily po bezbrankové remíze se Žižkovem. Celkově to dělá aktuální pátou příčku s pěti body. Vklad do soutěže je to velmi dobrý.

Dynamo soupeře rozhodně podcenit nemůže, přesto bude v nedělním podvečeru na Střeleckém ostrově bažit po třech bodech. Tým je na vlně, daří se mu a od úvodu prokazuje charakter. Vydřená výhra 1:0 s Vlašimí gólem z 90. minuty má daleko vyšší hodnotu, než "jenom" tří bodů. S takovýmto přístupem, odhodláním a bojovností to půjde. Českobudějovické trenéry může hřát i zdravá konkurence v mužstvu. Aktuálně není důvod sahat k zásadním změnám v základní jedenáctce. Ale vždy se zatím prokázalo, že i střídající hráči byli víc než platní. A často se říká, že i síla lavičky hovoří o síle týmu.

Rozjeté Dynamo proti nováčkovi s plným zásobníkem entuziasmu, to slibuje zajímavou podívanou. Hrát se bude v neděli od 17 hodin na Střeleckém ostrově.