Dynamu se v poslední den přestupního období podařilo dotáhnout do zdárného konce významné posílení do ofenzivy. Na hostování do konce sezony totiž na jih Čech přichází nizozemský fotbalista Mick Van Buren! Ten na jihu Čech již úspěšně působil v loňské ligové sezoně.

Devětadvacetiletý Mick Van Buren začínal s fotbalem v nizozemském Excelsioru, kde se postupně probojoval i do dospělého mužstva. Po sestupu z Eredivisie nasázel ve druhé lize třináct gólů a řekl si o angažmá v dánském Esbjerg. Na severu Evropy strávil tři roky a poté putoval do Slavie Praha. V sešívaném dresu zažil povedené období, kdy s klubem dvakrát triumfoval v ligové soutěži a dvakrát v domácím poháru. S mužstvem si také zahrál v Lize mistrů a Evropské lize, na jaře roku 2020 hrál v nizozemském Haagu a podzim sezony 2020/21 odehrál na jihu Čech. Za Dynamo stihl nastoupit do osmi zápasů, v nichž zaznamenal jednu vstřelenou branku a dvě asistence. Na konci loňské sezony a na start té letošní nastupoval za mateřskou Slavii, není se přesouvá opět do Českých Budějovic.

„Bereme to jako velký návrat fotbalisty, který v našem klubu již jednou krátce, ale přesto úspěšně působil. Mick zanechal na jihu Čech svou stopu, v kabině se ukázal jako skvělý člověk a výborný hráč. Navíc ho měli velmi rádi i fanoušci, a proto jsme všichni šťastni, že za Dynamo bude hrát i v letošní sezoně. Děkujeme Slavii Praha, že nám vyšla vstříc a že jsme se dokázali na hostování dohodnout," říká předseda představenstva Dynama JUDr. Vladimír Koubek.

Realizační tým bude samozřejmě dělat vše pro to, aby byl Mick Van Buren připravený již na nedělní zápas proti Hradci Králové. Chcete být u toho, až bude Mick Van Buren opět nastupovat za Dynamo? Kupte si vstupenku na zápas proti Hradci Králové (neděle 12. září od 14:00).