Brankář dorosteneckého týmu Nicolas Rotbauer hodnotil podzimní část pozitivně, přesto by si přál, aby do konce ročníku bylo Dynamo na vyšších příčkách. "Jsme na dvanácté příčce, ale tabulka je nesmírně našlapaná," hovořil o aktuální postavení. Na jaře bude opravdu o co hrát, vždyť Jihočeši mají na předposlední příčku náskok čtyř bodů a na druhé místo ztrácejí osm...

Můžete zatím hodnotí podzimní část sezony kladně?
Určitě mohu hodnotit první část sezony pozitivně. Měli jsme pomalejší rozjezd, ale dokázali jsme se vzchopit a nasbírat body. Povedlo se nám bodovat i v utkáních, ve kterých jsme nebyli lepším týmem.

Naplňujete zatím předsezónní cíl, který jste si předsevzali?
Chtěli jsme být o něco výše, chybí nám několik bodů ze zápasů, které jsme měli ve svých rukou. Tabulka je nesmírně našlapaná. Na druhé místo máme minimálně odstup, stejně jako na poslední.

V jakých utkání jste mohli vytěžit více bodů?
Z utkání s Jihlavou a Bohemians jsme měli vytěžit více bodů. Uhrát jsme mohli i se suverénně první Spartou, se kterou jsme na domácím hřišti odehráli dobré utkání. I v úvodních dvou kolech s Hradcem Králové a Karvinou se dalo zvítězit.

Se suverénně první Spartou jste sehráli vyrovnané utkání až do posledních minut. Co scházelo?
Sparta má nejlepší tým z celé soutěže, což dokazuje padesát pět nasbíraných bodů. To snad v dorostenecké soutěži ještě nikdo nikdy neměl. Chybělo nám v závěru utkání štěstíčko, když Pražané vstřelili dvě branky po našich chybách.

Na začátku sezony jste měli sérii čtyř prohraných utkání. Co jste změnili na své hře k lepšímu?
Začali jsme hrát mnohem více týmově. Zpočátku sezony jsme hráli každý moc na sebe, což nefungovalo. Sedli jsme si a jsme na dobré cestě.

V posledním podzimním utkání jste remizovali s Hradcem Králové 2:2. Jsou Votroci soupeřem, kterého byste měli na domácím hřišti porážet?
Hradec Králové je celek, který bychom měli na domácím hřišti porážet. Po vývoji utkání ale můžeme být za bod rádi.

Byl jste v širší nominace reprezentace do devatenácti let. Již jste se někdy zúčastnil reprezentačního srazu?
Ano, už několikrát jsem se reprezentačního srazu zúčastnil. Objel jsem už několik reprezentačních kempů, ale zápas za národní tým odchytaný nemám. Snad přijde. (úsměv)

Váš otec je masérem u A týmu. Probíráte častěji áčko nebo dorostenecký tým?
Řešíme spíše A tým. Dorost s ním moc řešit nechci, jelikož mi vždy hned vyčítá chyby. (smích)

Několikrát jste byl jako náhradník na lavičce juniorky. Nebavil jste se s trenéry, že na jaře byste dostal příležitost?
Jelikož má juniorka pouze jednoho kmenového brankáře, tak se s Matějem Lukschem střídáme na pozici druhého brankáře.

Absolvoval jste už nějaké tréninky s A týmem?
Ano, vždy jednou týdně chodím s áčkem na trénink.

S podzimem nemohu být spokojený, říká Jiří Lerch (15.12.2015)

Nepříliš povedený vstup do sezony má za sebou juniorský tým Dynama. Mladíkům patří v tabulce až 15. místo a na svém kontě mají pouhá tři vítězství. Není tedy divu, že trenér Jiří Lerch, který mužstvo převzal začátkem sezony, nehodnotí účinkování svých svěřenců v juniorské lize zrovna pozitivně. I přesto ale doufá, že do jara vstoupí budějovičtí junioři se silnějším kádrem a lepšími výsledky.