První klíčovou bitvu v misi s názvem postup na EURO zvládla česká reprezentace do 19 let bravurně. V Portugalsku, kde hraje elitní fázi kvalifikace, porazila v prvním zápase Chorvatsko a pomohl k tomu také obránce Dynama Ondřej Čoudek. Ten byl na hřišti celý zápas a hrálo se mu skvěle.

Reprezentační pauza? Pro Ondřeje Čoudka představuje příležitost představit se v dresu národního týmu. Talentovaný stoper Dynama dostal pozvánku do reprezentace do 19 let, která odjela do Portugalska, kde ji čeká elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Na programu má tři zápasy, z nichž jeden už je minulostí.

Češi se včera představili v prvním zápase skupiny proti Chorvatsku. A vstup do kvalifikace jim vyšel bravurně, vyhráli 3:1 a udělali obří skok ke splnění veledůležité mise. Ceý zápas odehrál proti týmu z Jadranu obránce Ondřej Čoudek. „Do kvalifikace jsme vystoupili výborně. I když jsme prohrávali, tak jsme dokázali rychle vyrovnat a v druhé půli přidat ještě dva góly a vítězství udržet,“ komentuje z Portugalska stoper Českých Budějovic, se kterými v zimě podepsal smlouvu do roku 2026.

Jak se hrálo jemu osobně? „Hrálo se mi skvěle, byli jsme velmi dobře takticky připravení. Teď už se připravujeme na sobotní zápas s Portugalskem a dál se budeme prát o postup z této velmi těžké skupiny,“ dodal Čoudek. Jeho tým se znovu představí v kvalifikaci o EURO v sobotu proti domácímu Portugalsku, příští úterý pak zakončí reprezentační program soubojem se Švédskem.