Spolehlivě sbírá míče soupeřů. S legendárním Tomášem Sivokem v minulé sezoně vytvořil pevnou stoperskou dvojici, která byla základním stavebním úspěchem historického ročníku Dynama. To ví každý. Ale víte o Lukáši Havlovi také to, že studuje na vysoké škole a nehrát fotbal, možná je z něj veterinář?

Příroda ho baví

Kromě fotbalu měl odmala blízko k přírodě. Proto šel také po absolvování základky na střední odbornou veterinární školu, kterou také úspěšně dokončil. „Nevím, jestli se k veterině budu ještě někdy vracet, ale člověk nikdy neví. Každopádně se mi může hodit,“ říká Lukáš Havel.

Na vysoké škole dokončuje bakaláře

Volný čas mimo tréninky a zápasy věnuje studiu. Už třetím rokem totiž Lukáš Havel studuje tělocvik na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity a plánuje, že už by školu rád dodělal. „Je to docela náročné, ale skloubit se to s profesionální kariérou dá. Kdo ví. Může pak ze mě být i učitel,“ přemýšlí.

Pochází z fotbalové rodiny

Fotbal v jeho životě nebyla náhoda. Lukáš Havel totiž pochází z tradiční fotbalové rodiny. Vždyť jeho dědeček, vyhlášený střelec, Adolf Havel je dokonce v Síni slávy českobudějovického klubu. Známý ve fotbalových kruzích je ale i jeho tatínek a Lukáš tak navazuje na rodinnou tradici.

V Dynamu od žáčků

Je jedním z mála ryzích odchovanců v českobudějovickém klubu. V Dynamu je od žáčků a dotáhl to až do dospělých. Ve 24 letech tak může být vzorem pro malé fotbalisty.

Před třemi lety hrál divizi

Není to tak dávno, kdy to s jeho kariérou tak slavně nevypadlo. V sezoně 2016/17 totiž mladý obránce nastupoval za divizní Roudné a v tu dobu se nezdálo, že by měl jednou držet prvoligovou obranu. Hostování mu očividně pomohlo. Ještě v jarní části sezony naskočil do druhé ligy a pak už patřil ke stálicím sestavy.

Nejvíc minut ze všech Dynamáků

V minulé sezoně odehrál obránce Lukáš Havel nejvíc minut ze všech hráčů Dynama. Celkem jich bylo 2748. Ve 24 letech se tak stal klíčovým hráčem. A to i přesto, že v loňské přípravě bojoval v létě s nemocí. Měl dokonce podezření na klíšťovou encefalitidu.