Další legendou klubu, kterou si představíme, je Martin Wohlgemuth. Tento bývalý obránce českobudějovického klubu nadále hraje fotbal, nastupuje v I.A třídě za Novou Ves-Brloh. Trénuje i mládež Dynama a učí na ZŠ Grünwaldova. Na Střelecký ostrov se příliš nedostane, jelikož se mu zápasy A-týmu často kryjí s mistrovskými utkáními jeho celků. Stejně jako nyní s Teplicemi, kdy jeho Novou Ves čekal duel se Slavií České Budějovice.

Když byste měl celkově shrnout vaši kariéru, jak jí hodnotíte?
Samozřejmě pozitivně. Dosáhl jsem toho, co jsem chtěl a to, že jsem mohl hrát velký fotbal.

Co považujete za vůbec největší úspěch vaší kariéry?
Asi to, že jsem vydržel hrát poměrně dlouho. Jinak úspěšná byla vždy období, kdy se týmu dařilo.

Jak vzpomínáte na působení v Dynamu?
Jenom v dobrém. V Dynamu jsem byl od starších žáků a kdyby se mi tu nelíbilo, tak bych šel jinam. Ale mně tu nic nescházelo, měl jsem zde vše, co jsem potřeboval.

Na který zápas si z vaší kariéry nejraději vzpomínáte?
Takové zápasy jsou dva. Ten první byl se Spartou, kterou jsme porazili 1:0 a já jsem dával jedinou branku. Druhý duel, na který rád vzpomínám, je z Intertoto Cupu, kdy jsme porazili Hamburk 2:1.

Se kterými spoluhráči jste si na hřišti nejvíce rozuměl?
Ve fotbale je to vždy o partě. Ale dobře se mi hrálo s Pavlem Babkou z Prachatic, Radkem Tejmlem nebo Liborem Kollerem. Ale těch hráčů bylo opravdu víc.

S fotbalem jste skončil již úplně?
Ne, hraji za Novou Ves-Brloh I.A třídu zejména pro radost, ale občas se zde hodně vytočím (směje se). Jinak trénuji mládež v Dynamu, což mě baví. Začínal jsem rok jako asistent u Pavla Tobiáše a teď vedu tým U12. Hrál jsem i futsal, ale s tím jsem prakticky skončil kvůli problémům s kolenem, které mi nedovolují hrát na tvrdém povrchu. Občas chodím hrát i za Jikov za mužstvo nad 40 let.

Co říkáte na současnou situaci kolem Dynama?
Když se podíváte na tabulku a váš oblíbený celek je na posledním místě, tak to nikdy nepotěší. Po prvním zápase, kdy Dynamo porazilo Olomouc, jsem myslel, že bude hrát někdy v klidném středu tabulky. Ale série proher odsunula Jihočechy až na dno. Snad se to brzy zlepší i třeba díky výměně trenéra. Říká se, že je lepší vyměnit trenéra, než půlku kádru. Tak věřme, že to bude platit i tentokrát a Míra Soukup tým zvedne.

Chodíte se sám dívat i na domácí zápasy?
Bohužel se mi to většinou kryje s mistrovskými zápasy v Nové Vsi nebo mládeže. Ale když mám volno, tak samozřejmě jdu. Ale opravdu mi to moc nevychází.

Martin Wohlgemuth
Za Dynamo 117 zápasů/9 gólů
24. 01. 1965
Post: obránce