Letní posila z Karviné, dělený nejlepší střelec podzimní části a hlavně Slovák, který dělá obranám soupeře zejména svou rychlostí na kraji hřiště obrovské problémy. Lukáš Čmelík ve zkratce. Na jihu Čech na podzim hostoval s opcí, kterou se Dynamo rozhodlo uplatit. Hráč tak zůstane v klubu minimálně do roku 2025.

Když ho vedení klubu na začátku srpna přivádělo z Karviné na hostování s opcí, slibovalo si od něj hlavně přínos pro tým. „Je to extrémně rychlý, křídelní hráč. Věříme, že nám pomůže,“ hlásil tehdy sportovní ředitel klubu Milan Čadek. Lukáš Čmelík jeho slova naplnil, se třemi góly se stal společně s Lukášem Havlem děleným nejlepším ligovým střelcem Dynama. K tomu přidal ještě jednu asistenci.

I díky tomu se vedení českobudějovického klubu rozhodlo, že uplatní zmiňovanou opci a přivede bývalého mládežnického reprezentanta národních týmů Slovenska na jih Čech natrvalo. „Podle smlouvy o hostování jsme v případě zájmu o hráčovy služby museli do 30. listopadu uplatnit opci. Což jsme učinili. S hráčem nyní máme podepsanou smlouvu na přestup,“ informuje sportovní ředitel Dynama Milan Čadek.

Smlouva mezi Lukášem Čmelíkem a Dynamem je platná do 30. června roku 2025.