Na podzim se Marián Jarabica probojoval do základní sestavy A týmu, ale nyní, v zimní přípravě přišlo zranění a o start jarní části Gambrinus ligy zřejmě mladý stoper přijde. S natrženým přitahovačem je na marodce již tři týdny a minimálně další tři ještě bude mimo hru. „Doufám, že budu připraven hned po pár jarních kolech,“ uvedl sám hráč, který v rozhovoru pro náš web rozebírá nejen své zranění ze začátku zimní přípravy.

Mariáne, pamatujete si ještě, jak k Vašemu zranění došlo?

Ano, pamatuji si to dobře. V posledním zápase ve skupině Tipsport ligy jsem chtěl odehrát míč ve vzduchu pravou nohou, na levé jsem se chtěl otočit, ale bohužel umělá tráva mě nepustila a levá noha se mi zasekla a já cítil, jak mi něco praská v oblasti úponů na té levé noze.

Jaká je přesně diagnóza?

Hned v pondělí jsem byl na sonografii, která ukázala natrhnutý vnitřní přitahovač a velkou krevní sraženinu. Doktor mi naordinoval klidový režim. Musím čekat, až se mi celá krevní sraženina rozpustí a vstřebá do těla, potom budu moci začít s individuální přípravou.

V jakém stádiu se momentálně nachází léčba?

Léčba se momentálně nachází podle doktorů zhruba v polovině. O zranění uběhly tři týdny a doktoři mi povídali, že se budu léčit minimálně týdnů šest.

Co start ligového jara, jak vidíte svůj návrat na trávník?

Já osobně si myslím, že začátek ligy nestihnu, ale doufám, že se dám do pořádku a budu plně k dispozici hned po pár jarních kolech.

David Horejš je již fit a nyní se nabízí několik variant, jak obsadit post stopera. Nebojíte se o své místo?

Samozřejmě David Horejš je v týmu osobností a je kapitán. Pro mě bude těžké se opět probojovat do základu, ale udělám vše pro to, abych se tam dostal.

„Nepomohlo“ zranění Vašemu setrvání v týmu? Nebyl o Vás zájem jinde?

Já osobně nevím o žádné konkrétní nabídce.

Jak hodnotíte výsledky svých spoluhráčů v přípravných zápasech?

Některé výsledky byly velmi dobré, například remíza se Spartou a Salzburgem. S klukama jsem v kontaktu a i v ostatních zápasech podali velmi dobré výsledky.

Dynamo také vydatně posílilo středovou formaci. Přišel zkušený Otepka a nyní se k týmu připojil Ladislav Volešák…

Myslím si, že příchodem těchto dvou hráčů se určitě zvýšila konkurence ve středové formaci a posílena tím byla jistě i ofenzivní síla. Určitě to jsou pro nás posily a pomohou nám v lize.