Hráčům Dynama České Budějovice ještě nezačala ani dovolené po právě skončeném ligovém ročníku, přesto již mají některé jistoty pro příští sezonu. Mezi ty nejzajímavější patří například to, že i v sezoně 2012/13 bude dres Dynama oblékat Tomáš Řepka a že tým nadále povede zkušený kouč František Cipro!

Trenér František Cipro přišel k týmu v září loňského roku a hned po svém příchodu nastartoval tým ke zlepšeným výsledkům a nakonec i bezproblémové záchraně v lize. Pod pětašedesátiletým trenérem uhráli Jihočeši v pětadvaceti zápasech pětatřicet bodů. "Vedení klubu bylo s hrou i výsledky týmu pod trenérem Ciprem spokojeno a nebyl tak jediný důvod trenéra během letní pauzy měnit," říká obchodní a marketingový manažer Dynama Radim Šupka. Trenér František Cipro si bude nyní před startem sezony organizovat realizační tým, kde s největší pravděpodobností zůstanou na pozicích asistentů Jiří Lerch a Petr Skála.

Tomáš Řepka bude hrát za Dynamo i v příští sezoně

Na prodloužení spolupráce se klub dohodl také se stoperem Tomášem Řepkou. Ten na jih Čech přišel v zimní pauze a vedle výborných výkonů se postaral také o to, že se celkově zvýšil zájem o budějovický fotbal. "Příchod Tomáše byl výborným tahem nejen z fotbalového hlediska. Velkým přínosem je jeho působení v klubu i po marketingové stránce. Rázem se o Dynamu začalo psát ve všech novinách a zvýšený zájem o klub se projevil i na návštěvnosti domácích i venkovních zápasů," pochvaluje si Šupka.

Od příští sezony začne Dynamo opět provozovat rezervní tým, který bude nastupovat v nově se rodící soutěži juniorských mužstev. "Hlavním trenérem juniorky bude Martin Vozábal. Ten by měl mít v kádru svého mužstva celkem osmnáct fotbalistů do pole a dva brankáře," vypočítává Šupka. S podobným počtem hráčů bude moci počítat také trenér Cipro, který by měl mít dle pokynů vedení klubu ve svém kádru osmnáct hráčů doplněných o dva členy dorosteneckého týmu.

V nejbližších dnech a týdnech se bude řešit složení obou mužstev pro nadcházející sezonu. První informace o případných změnách v kádru vedení již potvrzuje. "V tuto chvíli trenér nepočítá s Milošem Brezinským a Fernando Hudsonem. Jejich definitivní odchod však závisí na tom, zda vedení klubu najde adekvátní náhrady,"dodává Radim Šupka. Veškeré další informace o případných novinkách v klubu a změnách v A-týmu a juniorce se samozřejmě vždy dočtete na našich webových stránkách.