Dynamu se letošní sezona povedla více než slušně. Desáté místo, skupina o umístění, vynikající výkony v domácím prostředí. Uplynulý ročník FORTUNA:LIGY se snažil zhodnotit asistent trenéra Jiří Lerch, k tomu se navíc rozpovídal také o tom, jak probíhal závěr sezony a jak začne příprava na tu novou.

Trenére, jak letošní sezonu hodnotíte?
Z mého pohledu byla úspěšná. Desáté místo, hrát prostřední skupinu, nespadnout do té o udržení. To se splnilo. Závěr se nám moc nevyvedl, hlavně venkovní utkání, tam jsme jako jediní nezískali tři body. Před sezonou ale byl cíl, který se splnil. Výš jsme mohli být, kdyby se nám povedla některá utkání, hlavně ve venkovním prostředí.

Jakým způsobem probíhá závěr sezony?
Po posledním utkání jsme měli čtrnáctidenní dojezd, kdy jsme se věnovali spíše nějaké kompenzaci, nechtěli jsme být na hřišti a mít fotbalové tréninky, to jsme prokládali individuálním během, což měl v kompetenci jako kondiční trenér Tomáš Horna.

Kdy začíná příprava na tu další?
Teď nevím přesně, ale myslím si, že to bude 20. června. Menší příprava ale začne už příští týden, protože po tom, co jsme komunikovali s novým trenérem, jsme se dozvěděli, že chce, aby kluci ještě týden pokračovali. Od Tomáše Horny potom mají plán na celý týden, udržovací běhy a podobně. Pak budou mít tři týdny úplné volno, aby si odpočinuli, a čtrnáct dní před začátkem přípravy zase najedou na individuální plán. Aby byli připravení.

Už jste nakousl, že Dynamo převezme nový trenér. Jak tento krok vnímáte?
Znám ho jako bývalého fotbalistu, hráli jsme společně v reprezentační jednadvacítce. Už jsme spolu mluvili a doufám, že to bude klapat.

Takže se na novou zkušenost těšíte?
Určitě. Už jsem tu zažil několik trenérů, jako Františka Cipra nebo Pavla Tobiáše, s Davidem Horejšem jsme tady teď byli šest let. Těším se na to, bude to něco nového. Přijde také s asistentem Honzou Baránkem, v týdnu jsme spolu mluvili a dokonce už se tady byli podívat. Ukazovali jsme jim Složiště, tréninkové plochy a místa, kde by se dalo běhat. Vypadali spokojeně, za jeden den asi ještě nedokázali všechny informace vstřebat, ale postupně si budou zvykat a poznávat to tady. Na to se těším.

Podobně jako hráčům začala dovolená i vám. Jak budete volno trávit? Vyrážíte někam?
Nevyrážím. (smích) Budu doma, budu na zahradě, budu se věnovat psovi, kterého jsme si nedávno pořídili. A samozřejmě budu odpočívat.