V evropských fotbalových soutěžích působí hned několik fotbalistů, kteří se do zahraničí vydali přímo z Dynama České Budějovice. Nejkvalitnější soutěž bude v letošní sezoně hrát pravděpodobně Jaroslav Drobný, který v létě přestoupil z Panionisu Atény do anglického Fulhamu. Dres řecké Škody Xanthi obléká David Lafata a v kyperském Nea Salamis bude pokračovat své působení brankář Miroslav Seman. Do druholigového Slovanu Bratislava přestoupil Jaroslav Chlebek a na roční hostování do Rimavské Soboty odešel Martin Dobrotka. Ve třech nejvyšších českých soutěžích působí na hostování pouze tři fotbalisté - to by se ale mohlo v následujících týdnech ještě změnit...
Po sestupu Dynama a Prachatic se situace ohledně hostování v jihočeských týmech trochu zkomplikovala. Dynamo nyní hraje druhou ligu a ostatní jihočeské týmy působí v České fotbalové lize a dalších nižších soutěžích. Přitom právě třetí ligu hraje i rezerva Dynama. "Přesto ale dojde v následujících týdnech asi k několika dalším hostováním. Vše by mělo být uzavřeno do konce srpna nebo do začátku září," řekl pro náš web Milan Čadek.

ZAHRANIČÍ (hráči, kteří odešli z Dynama přímo do zahraničí)

David LAFATA (Škoda Xanthi /Řecko/)
Řecká liga sice ještě nezačala, přesto ale David dostává v přípravných zápasech dostatek prostoru a dá se tak očekávat, že bude v řecké lize pravidelně nastupovat. Do začátku řecké ligy ale zbývá ještě poměrně dost času, první kolo je na programu o víkendu od 27. srpna.
Statistiky: 0 zápasů - 0 minut - 0 gólů - 0 žlutých karet

Jaroslav DROBNÝ (Fulham FC /Anglie/)
Jarda po skončení loňské sezony opustil po třech sezonách Panionios Atény a přesunul se do Anglie, kde by měl oblékat dres prvoligového Fulhamu. Sezona ale pro něj nezačala zcela optimálně, v přípravě nastoupil v pěti zápasech (Fulham jich odehrál celkem sedm) a v tom posledním nastupoval na hřiště se sebezapřením, kdy ne zcela fit nahrazoval zraněného Crossleye. To mladému českému brankáři neprospělo a do začátku sezony se nedokázal dát zdravotně dohromady. Po operaci menisku bude týmu chybět minimálně ještě měsíc. V prvním zápase Premier League se tak do branky postavil z Cardiffu narychlo sehnaný Tony Warner a Fulham remizoval s Birminghamem 0:0
Statistiky: 0 zápasů - 0 minut - 0 žlutých karet

Miroslav SEMAN
(Nea Salamis /Kypr/)
Slovenský brankář zahájí letos v kyperském týmu svojí druhou sezonu. S nováčkem nejvyšší kyperské ligy loni obsadil šesté místo, což bylo pro tamní fotbalové odborníky příjemné překvapení. Seman si udělal během první sezony na Kypru dobré jméno a v průběhu letní přestávky prodloužil končící kontrakt o jeden rok. V týmu je jasnou jedničkou a pravidelně nastupuje i v přípravných zápasech.

Jaroslav CHLEBEK (Slovan Bratislava /Slovensko - 2.liga/)
Ve čtvrtém kole druhé slovenské ligy nastoupil v základní sestavě a odehrál 63. minut. Jeho týmu se zatím náramně daří, má na svém kontě maximální počet dvanácti bodů a dokazuje tak, že předsezónní postupové plány by mohly vyjít. Jarda Chlebek, který  nastupuje v dresu Slovanu spolu s bývalým hráčem Dynama Martinem Obšitníkem, má v dosavadních čtyřech zápasech na svém kontě již dvě vstřelené branky.
Statistiky: 4 zápasů - 333 minut - 2 góly - 0 žlutých karet

Martin DOBROTKA (Rimavská Sobota /Slovensko - 2.liga/ - hostování)
Mladý slovenský reprezentant do jednadvaceti let bude v následujícím ročníku hostovat v druholigovém slovenském týmu Rimavská sobota. Ve víkendovém zápase odehrál na postu pravého obránce v utkání s Prešovem celých devadesát minut a mohl se dokonce zapsat do střelecké listiny, když se ve 30. minutě dostal ke střele. S jeho slabým pokusem si ale hostující brankář poradil. Jeho tým se nakonec radoval z vítězství 1:0 - rozhodující gól padl dvě minuty před koncem. Rimavská Sobota figuruje na osmém místě tabulky se ziskem šesti bodů.
Statistiky: 2 zápasů - 180 minut - 0 žlutých karet

Fotbalisté Dynama hostující v českých týmech

I. LIGA
Miloslav PENNER (Příbram)
Do obou úvodních kol první ligy nastoupil v základní sestavě. Proti Brnu odehrál celých devadesát minut a venku proti Jihlavě střídal v 81. minutě za stavu 3:1 pro Příbram. Utkání nakonec skončilo 3:2.
Statistika: 2 zápasů - 171 minut - 0 žlutých karet

David HOREJŠ (Brno)
Start do nové sezony se mu na hostování v Brně příliš nepovedl. V prvním kole v Příbrami byla po jeho ruce nařízená penalta, kterou v poslední minutě hry proměnil příbramský Otepka a rozhodl tak o těsném vítězství domácích 2:1. V pondělní televizní dohrávce Davidovi vyšlo utkání ještě méně, když musel v 72. minutě za stavu 0:0 opustit hrací plochu kvůli červené kartě. O sedm minut později vstřelil liberecký Ančic jedinou branku utkání a utkání tak skončilo 0:1.
Statistika: 2 zápasů - 162 minut - 1 žlutá karta - 1 červená karta

III. LIGA
Lukáš BEER
(Střížkov)
Lukáš Beer, který během svého vysokoškolského studia hostuje v pražském Střížkově, čaká spolu se svými spoluhráči na vyjádření Českomoravského fotbalového svazu. Ten totiž zakázal Střížkovu hrát Českou fotbalovou ligu. Pražský klub dal ale celou situaci k civilnímu soudu a ten rozhodl, že má Střížkov pod názvem Bohemians Praha třetí ligu hrát. Celou situaci nyní řeší ČMFS.
Statistika: 0 zápasů - 0 minut - 0 žlutých karet