Tři dny po prohře na půdě Bohemians zahlásilo vedení Dynama první změnu v kádru. Tým narychlo posílil zkušený slovenský středopolař Peter Černák, který naposledy působil ve slovenském Slovanu Bratislava.

Peter, jak se stalo, že jste se v průběhu týdne objevil v Českých Budějovicích?
K prvnímu kontaktu mezi mnou a Dynamem došlo ještě v průběhu reprezentační přestávky. Trochu se to natahovalo, protože jsem měl i jiné nabídky. Nakonec jsem se ale dohodl na podmínkách tady v Českých Budějovicích.

PETER ČERNÁK
Pozice: Střední záložník
Datum narození: 21.1.1976
Výška/váha: 185/78
Hráčská kariéra: S fotbalem začal v rodné Handlové, kde prošel všemi mládežnickými družstvy až do týmu mužů. Pracovitého a spolehlivého záložníka si potom vyhlédly druholigové Nováky a po čtyřech letech odešel vyzkoušet první ligu do celku Spartak Trnava. Poté po krátkých změnách zakotvil na tři roky v týmu Zlatých Moravců, odkud vedla jeho fotbalová kariéra dále do Slovanu Bratislava a nyní právě do týmu SK Dynamo České Budějovice, kde má za úkol zvýšit konkurenci ve středové řadě.

Odkud jste měl ještě nabídky a proč jste se rozhodl pro Dynamo?
Nabídky jsem měl ze slovenské ligy. Po diskuzi s trenérem jsem si to srovnal v hlavě a nabídka z Českých Budějovic mi vyzněla jako nejlepší.

Bavil jste se před svým příchodem do Dynama s někým z klubu?
Byl jsem v kontaktu s trenérem, který mi popisoval celou situaci, která tady v současné chvíli je. V kontaktu jsem byl samozřejmě také s Ľubo Meszárošem, který do Budějovic přišel ze Slovanu během léta.

S jakým cílem přicházíte do Českých Budějovic?
Co nejrychleji se budeme snažit dostat se z té nelichotivé pozice, která Dynamu momentálně patří. To bude nejdůležitější.

A osobní cíle?
Pro mě je to určitě nový impuls, protože jsem ve Slovanu poslední dobou moc nehrál. Chci sám sobě dokázat, zda na to ještě mám nebo ne.

Nastoupíte v neděli proti Slovácku?
Já se připravím tak, abychom mohl do zápasu naskočit. Uvidíme na trenérovi, zda mě postaví nebo ne.


Trenér Pavel Tobiáš o Peteru Černákovi: "Přišel na post, který tady už nějaký čas řešíme. V minulosti nám tam určitou dobu pomohl Homoláč, dneska se tam ale střídá s Riegelem a stále tam máme určité rezervy. Peter Černák je velmi zkušený hráč, který hrál ve Slovanu Bratislava, a tento post by nám měl vyřešit. Nechybí mu ani zápasová kondice, i když příliš nyní za Slovan nenastupoval, ještě minulý víkend hrál za tamní béčko. Na zápas se Slováckem je tedy připraven a bude moci nastoupit."