Netradičně online proběhla jinak tradiční předsezonní tisková konference českobudějovického Dynama před startem nové prvoligové sezony. Zástupci klubu v ní na dálku odpovídali na dotazy novinářů, které směřovaly k jejich cílům na nadcházející sezonu. Jihočeši se netají tím, že umístění z loňské sezony se jim líbí. A k těmto metám by chtěli směřovat i v letošní sezoně.

„S umístěním v uplynulém ročníku jsme byli spokojeni a rádi bychom ho minimálně zopakovali. Myslím si, že jsme pro to udělali maximum. Kádr máme dostatečně silný,“ zmínil generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Právě kádr byl velkou neznámou před startem tohoto ročníku. Po minulém roce skončilo hned osm hráčů týmu. Mezi nimi i Tomáš Sivok, který ukončil hráčskou kariéru. A právě nahradit klíčového muže v sestavě byla pro realizační tým a vedení klubu velká výzva. „Myslím si, že Martin Králik, který na post stopera přišel ze Žiliny, zapadl do týmu velice dobře, ale nedá se říct, že právě tahle posila mě zaujala nejvíce. Přivedli jsme hráče, o kterých jsme přesvědčeni, že nám pomohou. Až sezona ale ukáže, jestli jsme měli šťastnou ruku a pro tým budou přínosem,“ zapřemýšlel hlavní kouč David Horejš. Ten v týmu během přípravy uvítal do obrany ještě Lukáše Skovajsu (Dinamo Bukurešť), brankáře Vojtěcha Vorla (Sparta), záložníky Lukáše Jánošíka (Žilina) a Matěje Valentu (Slavia Praha), útočníka Fortuna Basseye (Ústí nad Labem) a trio z Plzně Ubong Ekpai, Lukáš Matějka a Pavel Šulc.

„Pavel Šulc tady měl velmi dobré jaro a jsme rádi, že tu zůstal. Jsem všeobecně rád za všechny ty tři hráče z Plzně, kteří přišli. Lukáš Matějka dal v minulém roce 16 gólů ve druhé lize a to o něčem svědčí. Věřím, že se dokáže prosadit i tady u nás,“ dodal Horejš. Martin Vozábal ale vzápětí doplnil, že klub stále ještě posily hledá. A to hlavně do útočných řad, které zatím nemá úplně pokryté, což je i vinou zranění Davida Ledeckého, který se po natrženém stehenním svalu z úvodního utkání přípravy, dává do pořádku,. První dvě podzimní kola však určitě nestihne. „Situace na trhu je taková, jaká je. Každý v lize hledá hotové útočníka. Agenti mají spoustu skvělých útočníků, ale většina z nich je z Afriky a my jsme šli cestou těch, které známe. O Lukáše Matějku byl zájem i v jiných klubech, ale nakonec jsme uspěli my. I tak ještě čekám na možné posílení kádru. Do zápasu se Slavií se to určitě nepovede, ale té myšlenky se nevzdáváme,“ upozornil Martin Vozábal.

Široký kádr si Dynamo může dovolit i díky tomu, že se klub aktuálně nachází v solidní kondici. „Za těch sedm let, co jsem tady u toho je situace aktuálně nejlepší. Neutrácíme zbytečně, ale můžeme si dovolit širší i kvalitnější kádr,“ upozornil Vozábal s tím, že jeho šířce odpovídají i očekávání vedení klubu. Stejně tak Martina Vozábala těší, jak se k současné situaci postavili fanoušci, kteří i přes nejistý výhled nakoupili permanentky ve stejném objemu jako v uplynulé sezoně. „Na zápas se Slavií ještě určitě nějaké vstupenky budou. Jejich doprodej začne ve čtvrtek v 9 hodin dopoledne,“ dodal tiskový mluvčí klubu Aleš Strouha.

S přípravou na sezonu byl trenér David Horejš spokojený s jedinou kaňkou a tou bylo zranění Ledeckého. Na duel se Slavií se těší a doufá, že jeho tým bude schopný s úřadujícím mistrem nějaký bod vyválčit. „Nucená karanténa kvůli koronaviru Slavii podle mě výrazně neuškodila. Je to tak silné mužstvo, že je to výrazněji nepoznamená,“ míní Horejš, který lituje jen jedné věci a to faktu, že do hlediště stadionu bude moct jen čtvrtinová kapacita. „Jsem přesvědčený, že jinak by bylo na to tohle utkání plno,“ uvedl Horejš.

Trenér nechtěl moc předjímat, jak by se letošní ročník ligy mohl vyvíjet. Přiznal jen, že nahoře podle něj bude hrát znovu trio Sparta – Slavia – Plzeň. „Ale pak je to hrozně otevřené a netroufnu si nic tipovat. Když jste se podívali v minulém roce, tak nás taky všichni pasovali na sestup a nakonec jsme hráli o poháry. Je to ošidné,“ uzavřel David Horejš. „Co můžeme slíbit my, to je fakt, že se budeme od prvního kola rvát o to, abychom naše loňské výsledky zopakovali. Na co to bude stačit, to uvidíme,“ doplnil ještě Martin Vozábal.