Před víkendovým začátkem nového ročníku FORTUNA:LIGY uspořádalo Dynamo tradiční tiskovou konferenci. Probíral se pohyb hráčů v kádru, předsezónní cíle či průběh letní přípravy.

Na úvod se chopil slova sportovní ředitel Milan Čadek, který rozebral příchody nových hráčů. „Hledali jsme útočníka, kterého jsme našli v podobě Tomáše Zajíce. S Baníkem Ostrava jsme se domluvili také na přestupu Romana Potočného. Z Dunajské Stredy se nám povedlo dotáhnout příchod Jakuba Švece, časem by mohl nahradit Micka Van Burena. Zacelit díru po odchodu Matěje Valenty by měl Jakub Grič, na místo středního obránce jsme angažovali Davida Broukala."

Trenér Jozef Weber zase mluvil o výsledkově velice úspěšné letní přípravě. „Proběhla opravdu hladce. Z toho jsem byl pozitivně překvapený. Mírné problémy nastaly po příjezdu ze soustředění, některé hráče jsme museli při generálce pošetřit, protože měli zdravotní problémy. Ale snad se dají zase do pořádku," věří hlavní kouč.

Na úvod pojedou Jihočeši do Prahy k souboji s Pardubicemi. „Jsme na dobré vlně, máme dobrou partu a těšíme se, až začneme. Výsledky v přípravě jsme měli velice dobré, rádi bychom na ně navázali. Neřešíme, co nás čeká v dalších kolech. Soustředíme se jenom na utkání s Pardubicemi. S kým hrajeme potom nás bude zajímat až v pondělí," řekl kapitán mužstva Martin Králik.

Průběh celé tiskové konference si můžete pročíst zde v online reportáži.

Změny v kádru:
Přišli: Zajíc a Potočný (oba přestup Baník Ostrava), Švec (přestup Dunajská Streda), Broukal (přestup Vlašim), Grič (přestup Trnava), Sladký (uk. host. Ml. Boleslav), Janáček a Krch (uk. host. Táborsko), Luksch (Liptovský Mikuláš), Matoušek (z B-týmu)
Odešli: Vorel (uk. hostování Sparta), Van Buren (uk. host. Slavia), Mihálik (uk. host. Plzeň), Valenta (přestup Slavia), Tolno (uk. host. Táborsko), Novák (konec kariéry), Brandner (konec smlouvy, Slovácko), Kerl (host. Třinec)

Hráčský kádr:
Brankáři: Dávid Šípoš, Martin Janáček, Matěj Luksch
Obránci: Martin Králik, Benjamin Čolić, Lukáš Skovajsa, Lukáš Havel, Martin Sladký, Ondřej Čoudek, David Broukal
Záložníci: Patrik Čavoš, Matej Mršić, Patrik Hellebrand, Jakub Hora, David Krch, Nicolas Penner, Jakub Švec, Jonáš Vais, Jakub Grič, Roman Potočný
Útočníci: Michal Škoda, Daniel Hais, Jakub Matoušek, Tomáš Zajíc

Realizační tým:
Jozef Weber (hlavní trenér), Jan Baránek (asistent trenéra), Jiří Lerch (asistent trenéra), Jiří Kladrubský (asistent trenéra), Ivo Táborský (manažer A-týmu), Zdeněk Křížek (trenér brankářů), Tomáš Horna (kondiční trenér), Pavel Jůn (fyzioterapeut), MUDr. Martin Held, MUDr. Martin Scheichl a MUDr. Karel Šustr (lékaři), David Tomášek a Daniel Cettl (maséři), Radomil Procházka (kustod)