S cílem hrát v klidném středu tabulky půjdou fotbalisté českobudějovického Dynama do nového ročníku SYNOT ligy. Tak prezentoval cíle nováčka soutěže generální manažer a předseda představenstva Karel Poborský.

Předsezónní tiskovou konferenci otevřel úvodním slovem PR & Media manažer Aleš Strouha, poté se slova chopil sportovní manažer Martin Vozábal, který zmínil příchody a odchody. „Na roční hostování do Zlína odešel Rastislav Chmelo, který by u nás nedostával tolik šancí. Jaroslav Machovec zůstane na devadesát devět procent v Dynamu,“ zmínil kromě již dlouho avizovaných návratů z hostování.

Nový dres a nové logo v pozadí na předsezónní tiskové konferenci

Vozábal rovněž upřesnil situaci ohledně odchodu Jaroslava Machovce. „Avizovali jsme, že pokud bychom měli Machovce pustit, tak to pro nás musí být výhodné. Vedla se dlouhá jednání, ale dnes ráno jsme je uzavřeli s tím, že Jarda zůstane u nás,“ vysvětlil sportovní manažer situaci kolem produktivního beka, kterého po problémech s třísly trápí achilkovka. „Do neděle bych chtěl mít v týmu jednoho hráče do základní sestavy,“ doplnil.

Generální manažer a předseda představenstva Karel Poborský nastínil finanční stránku klubu. „Rozpočet zůstane stejný jako v loňské sezoně. Někteří hráči mají ve smlouvách, že po postupu se jejich platy zvýší, ale jinak zůstává rozpočet vesměs stejný." Jihočeši mají v úvodu ligy těžký los, přesto má vedení klubu smělé cíle. „Máme těžký los, to všichni víme. Čekají nás celky, které hrají evropské poháry. Každý bodík, který urveme, bude cenný. Jinak chceme hrát v klidném středu a v první lize se usadit," doplnil bývalý reprezentant.

Již v neděli čeká Dynama ostrý start, když doma přivítá favorizovaný Liberec. Nedělního soka má kouč Luboš Urban v plánu sledovat při čtvrtečním zápasu v Evropské lize proti Košicím. „Utkání bude v televizi, tudíž do Liberce jet nemusíme. O soupeři sbíráme informace už delší dobu a i hráči budou sledovat zítřejší zápas," potvrdil trenér Dynama. Na nový ročník se těší i kapitán A-mužstva Ondřej Herzán. „Máme těžký los, to je jasné. Ale na druhou stranu to může být pro nás výhoda, že se od nás toho tolik nečeká. Musíme přetavit nováčkovský entuziasmus a tu pohodu z druhé ligy přenést do SYNOT ligy. Co mohu říci za kabinu, tak se všichni na start sezony moc těší,“ ujišťuje kapitán.

Na tiskové konferenci byly představeny nové retro dresy při příležitosti oslav 110 let od založení klubu. S tím souvisí i nové logo. Ve středu měla být rovněž slavnostně podepsána smlouva s Jiřím Kladrubským. Nicméně přestup ze zahraničí je administrativně složitý, proto se musel podpis smlouvy odložit.

Na Hluboké proběhl šestý ročník kempu Karla Poborského (21.7.2014)

Začátkem července se uskutečnil šestý ročník Letního fotbalového kempu, jehož patronem je rekordman v počtu reprezentačních startů Karel Poborský. Kempu se letos zúčastnilo celkem dvacet malých talentů ročníku 2007-2003. Kemp proběhl tradičně na Hluboké nad Vltavou a trval pět dnů.