Obránce Dynama Tomáš Řepka věnoval do charitativní aukce dres, který dostal od klubu jako upomínku na své 300. utkání v české nejvyšší soutěži. Celý výtěžek aukce bude věnován na konto občanského sdružení Dobrý skutek, které peníze předá nemocné Lindě Hrabákové. Aukce již skončila a dres se prodal za 4200 Kč!

Ve středu 11. dubna 2012 proběhl v litvínovské Citadele charitativní koncert na podporu léčby pětileté Lindy z Mostu, která trpí artismem s psychomotorickou retardací. Koncert uspořádali bývalí tanečníci litvínovského tanečního studia Cassio, jehož zakladatelkou je právě maminka Lindy, paní Hrabáková. Záštitu nad koncertem převzalo občanské sdružení Dobrý skutek.

Tomáš Řepka spolu s Vlaďkou Erbovou a Leošem Marešem

Úlohy moderátorů se ujali Josef Laufer a Leoš Mareš. Vystoupila řada známých osobností, například zpěváci Petr Kolář a Martin Maxa, modelky Vlaďka Erbová, Eva Decastelo, Andrea Vránová-Kloboučková či fotbalista Tomáš Řepka, který předal Lindě šek na 15 tis. Kč za svůj klub SK Dynamo České Budějovice. V rámci koncertu byla ohlášena i dražba dresu Tomáše Řepky.

Aukce dresu probíhá na stránkách www.sportovniaukce.cz a dražba bude probíhat do pondělí 14. května 2012 do 16:00. Dres poputuje tomu, kdo nabídne nejvyšší částku, ta pak bude připsána na účet Lindy u o.s. Dobrý skutek a bude použita na její léčbu (biologická léčba a imunologická balance). Léčba stojí 250 tis. Kč ročně a Linda by se měla léčit ještě 3 až 5 let.

Vstupenek na koncert se prodalo 329 kusů, cena jedné vstupenky byla 200 korun, celková suma ze vstupného tedy 65 800 korun, k tomu je nutné přičíst finanční dary sponzorů a to Nadační fond Propojení (30 000 korun, již bylo připsáno na transparentní účet u o.s. Dobrý skutek), SK Dynamo České Budějovice (15 000 korun), Fireclay, s.r.o. (5 000 korun), Gusto catering, s.r.o. (1 000 korun) a dále částku za prodej propagačních předmětů občasného sdružení Dobrý skutek 18 024 korun. Celková získaná suma z koncertu tedy činí 134 824,- korun.

„Na začátku byl jen nápad, který nám připadal úžasný, ale vůbec jsme si nedokázali představit, co bude obnášet. Pomáhat druhým není vůbec snadné, spoustu sil vám vezme jen byrokracie, neochota druhých a nenaplněné sliby, které vás vrací znovu na začátek. Několikrát jsme to chtěli vzdát, ale při vzpomínce na Lindušku a její maminku, jsme si řekli, že to musíme dokázat. Často přispíváme na různá konta a charity do zahraničí a zapomínáme, že i v naší blízkosti může být někdo, kdo potřebuje naši pomoc. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří na koncert dorazili a svou vstupenkou na léčbu Lindy přispěli, i všem účinkujícím, že si našli čas ve svém nabitém programu a přijeli podpořit Lindušku bez nároku na honorář. Další velké díky patří všem sponzorům, bez kterých bychom jen těžko koncert uspořádali, zejména Perfekt catering by Filip Sajler, BILBO šmak, s.r.o., Tiskárna K&B, s.r.o., Crazy rádio, MISTRAL TV produkce, s.r.o. a dalším.“ uvedla bývalá členka tanečního studia Cassio Alena Najmanová.

Léčbu Lindy je možné podpořit i prostřednictvím občanského sdružení Dobrý skutek, a to zasláním jakékoliv peněžní částky na transparentní účet tohoto sdružení 2093558001/5500. Do poznámky je třeba uvést jméno nemocné dívky, tedy Linda Hrabáková. Více na http://www.dobryskutek.cz/4512/0/372/sekce/linda-hrabakova-v/

O malé Lindě Hrabákové..

Linda se narodila v dubnu 2007 jako zcela zdravé dítko. Až před druhým rokem nastaly zdravotní potíže, které zprvu vypadaly jako reakce na očkování Hexavakcinou (očkovací kombinovaná látka proti šesti nemocem). Následovala četná a hlavně vleklá vyšetření, zkoumání ze stran všech odborných lékařů i laického pátrání maminky malé Lindy. Konečná diagnóza přišla až v době vysokého stupně dalšího těhotenství paní Hrabákové – autismus s psychomotorickou retardací. Zprávu, která zasáhla v nejméně vhodný čas, zacloumala celou rodinou. Paní Hrabáková dnes žije s oběma malými dcerami sama, ale přesto se nemíní s konečným verdiktem lékařů smířit. Našla si při webovém pátrání metodu, která se léčbou autismu zabývá. V ČR je to léčba málo známá, a přesto že má neskutečně dobré výsledky, zdravotní pojišťovny ji nehradí. Je založena na výzkumu imunilogie a vědy, která se zabývá metabolismem organismu a která využívá i kombinace s biologickou léčbou. Léčba malé Lindy již započala a výsledky jsou pozoruhodné. Velkou výhodou je nízký věk Lindy, ale je třeba s léčbou pokračovat.

Aukci dresu Tomáše Řepky naleznete ZDE.