Fotbalový stadion na Střeleckém ostrově bude svědkem dalšího reprezentačního utkání. V pondělí 25. března od 17 hodin se na budějovickém stadionu v rámci posledního zápasu Under 20 Elite Tournament střetnou týmy České republiky a Nizozemska. Češi posilněni výhrou na hřišti Itálie budou chtít zaskočit i vedoucí tým tabulky!

Podzimní zápas Česká republika - Anglie přilákal na Střelecký ostrov tři tisíce diváků a také díky tomu se český národní tým do Českých Budějovic po krátké době vrací. Přestože mladí Češi hrají stejný turnaj jako na podzim, paradoxně na jih Čech dorazí výrazně jiný tým než v říjnu. Během zimy totiž došlo ke každoročnímu posunutí hráčů do vyšších věkových kategorií a kostra týmu, která hrála v Budějovicích na podzim, tvoří nově vzniklý tým U21, a ten je nyní na soustředění ve Španělsku. Jiný je také realizační tým, když nový tým U20 vede jako hlavní trenér Jiří Žilák. Asistenty jsou Radim Kučera s Petrem Papouškem a například patronem týmu je Tomáš Ujfaluši.

V nominaci na dvojzápas s Itálií a Nizozemskem byli především fotbalisté hrající v České republice.
Brankáři: Hugo Jan Bačkovský (FC Sellier&Bellot Vlašim), Jan Šiška (FC Fastav Zlín).
Obránci: Václav Dudl (FC Spartak Trnava), Karel Hasil (FC MAS Táborsko), Dominik Hašek (FK Mladá Boleslav), Marek Richter (FK Varnsdorf), Daniel Stropek (FK Baník Sokolov), Václav Svoboda (FC Viktoria Plzeň).
Záložníci: Jan Fortelný (FC Sellier&Bellot Vlašim), Patrik Hellebrand (1. FC Slovácko), Mojmír Chytil (SK Sigma Olomouc), Robert Jukl (FC Hradec Králové), Ladislav Mužík (FK Pardubice), Daniel Novák (FK Baník Sokolov), Lukáš Pfeifer (FC MAS Táborsko), Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno), Richard Sedláček (AZ Alkmaar), Emil Tischler (FK Pardubice).
Útočníci: Jakub Šípek (MFK Chrudim), Daniel Vašulín (FC Hradec Králové).

První zápas během totoho reprezentačního okna odehráli mladí Češi v Itálii, kde překvapili dobrou hrou i výsledkem. Proti týmu, který hrál na posledním evropském šampionátu U19 finále a který se nyní chystá na mistrovství světa U20 vyhráli čeští mladíci díky brance Antonína Růska 1:0. „Naše mužstvo si zaslouží pochvalu především za bojovný výkon na těžkém terénu a výbornou práci hlavně v obranné fázi," řekl pro fotbal.cz trenér Jiří Žilák.

Nyní čeká mladé Čechy neméně těžké utkání. Na Střeleckém ostrově se střetnou s Nizozemskem, které je před posledním turnajovým zápasem první a které tak bude chtít rozhodně uspět. Nizozemsko U20 zatím na turnaji ani jeden zápas neprohrálo, když dokázalo vyhrát nad Anglií 3:1, Polskem 4:1, Švýcarskem 3:1 a Itálií 3:2. Body ztratilo jen za remízy s Portugalskem 0:0 a Německem 1:1.

V nominaci Nizozemska se objevili také hráči především z domácích soutěží. Největší zastoupení v reprezentačním výběru mají samozřejmě velké kluby Ajax, Feyenoord nebo PSV. Na nominaci Nizozemska se můžete podívat zde.

Atraktivní zápas mezi Českou republikou U20 a Nizozemskem U20 začné na Střeleckém ostrově v pondělí 25. března od 17 hodin. Vstupné na zápas je jednotné 50 Kč a pokladny budou otevřené od 15 hodin. Vstup na stadion pak bude umožněn od 16 hodin. Všichni fotbaloví příznivci jsou srdečně zváni, těšíme se na vaší návštěvu!