SK České Budějovice těsně před vypršením uzávěrky přestupů posílila trojice nových hráčů. Z italské Triestiny, která hraje tamní druhou nejvyšší soutěž Serii B, přichází záložník Pavel Grznár, z Příbrami útočník Marek Kulič a z druhé ligy potom Radek Drulák mladší.
"Grznár s Drulákem přicházejí na roční hostování, Kuliče si Příbram může v zimě z hostování stáhnout," uvedl sportovní manažer klubu Milan Čadek. Českobudějovický kádr naopak opouštějí Stanislav Rožboud a Petr Bouchal, kteří budou hostovat v druholigových Prachaticích. "Oba hráči se mohou v případě dobrých výkonů vrátit do našeho kádru již v zimě," dodal Čadek.

Čtyřiadvacetiletý Pavel Grznár se do velkého fotbalu dostal v Xaverově, odkud jej získala Viktoria Plzeň za pět milónů korun. Tam odkopal pouze polovinu sezóny a vybojoval si angažmá v celku nejvyšší italské soutěže Udinese Calcio. Tam podepsal smlouvu, ale neprobojoval se do prvoligového kádru a byl uvolněn na hostování do Triestiny, která hrála Serii B. V Terstu však nedostával navzdory smlouvě žádnou výplatu a žil tam pouze z úspor. V přípravě nastupoval pravidelně, ale kádr se těsně před startem soutěže doplnil o několik nových hráčů a pro Grznára zbylo místo pouze na tribuně. Kvůli problémům s výplatou se vrátil do Udine, kde za které však již nemohl hrát. Hráč změnil agenta a nyní ho na hostování získaly České Budějovice.

Sedmadvacetiletý útočník Marek Kulič se objevil v nejvyšší soutěži poprvé v Lázních Bohdaneč, které se epizodně ukázaly v nejvyšší soutěži v ročníku 1998/1999. Po sestupu týmu z předměstí Pardubic odešel na hostování do Drnovic, kde tento podsaditý útočník s čichem na góly hned při své premiéře rozhodl o vítězství svého týmu na Žižkově 1:0. Po sezóně měl zakotvit v Drnovicích natrvalo, ale moravská víska na něj neměla peníze, a tak Kulič zahájil sezónu v Lázních Bohdaneč. Poté, co nastřílel o prvním zářijovém víkendu roku 1999 dva góly Frýdku-Místku a rozhodl o vítězství svého týmu, byl uvolněn na hostování do Příbrami. V lednu se pak hostování v Příbrami změnilo v přestup. Tehdejší Dukla Příbram za něj zaplatila celkem dva milióny korun. Hned v prvním utkání za Příbram vstřelil branku Slavii a zasloužil se o zisk cenného bodu. Ve své první sezóně tam nastřílel sedm branek, další rok ještě jednu branku přidal. V Příbrami působil až do současnosti. Zajímavě se o tomto hráči vyjádřil v prosinci 2002 pro Lidové Noviny dlouholetý trenér Příbrami Jiří Kotrba, nyní trenér Sparty Praha. "Kdyby Marek Kulič měl větší ctižádost, hrál by za Spartu, za Slavii nebo v zahraničním klubu, ale šlape si po štěstí, je pohodlný a nejde dál. Tak proto jsem po něm šel víc než po jiném hráči, o němž jsem věděl, že už ho dál dotlačit nemůžu." Kulič ještě v sobotu nastoupil proti Českým Budějovicím v dresu Marily Příbram.

Útočník Radek Drulák ml. je synem slavného reprezentačního kanonýra. V devatenácti letech se prosazoval v Prostějově, kde v sezóně 1999/00 nastřílel ve 21 zápasech 8 branek. Následující sezónu začal v Jihlavě, odkud si ho vytáhla do druhé ligy HFK Olomouc. V jejím dresu se v sezóně 2001/02 stal se 16 brankami nejlepším střelcem druhé ligy. S vizitkou kanonýra přestoupil do Zlína, který ho uvolnil na hostování do druholigového Mostu, kde se však na podzim trefil pouze jednou.

Stanislav Rožboud ztratil důvěru trenéra Pavla Tobiáše po zápase na Spartě, kde byl při dvou brankách. Tento zápas se nevyvedl ani Petr Bouchalovi, o němž Tobiáš prohlásil, že na tréninku patří k nejlepším, ale svůj potenciál nedokáže prodat v zápasech. Oba hráči v následujícím půlroce posílí nováčka druhé ligy z Prachatic.