Předposlední domácí podzimní utkání Jihočeši zvládli a porazili Brno 1:0. Branku vstřelil ve druhém poločase slovenský defenzivní záložník Peter Černák. "Je jen škoda, že jsme těch branek nedali více," mrzelo po zápase autora gólu.

Běžela třiasedmdesátá minuta utkání, kdy Otepka zahrával standardní situaci. Centrovaný míč obránci Brna odhlavičkovali ven a už to vypadalo, že Jihočeši branku ani neohrozí. Míč do pokutového území ale vrátil Lengyel a Peter Černák stál na správném místě. Míč poté dokázat ztečovat za záda brankáře Lejsala. "Branka padla po takové dorážce. Hlavní je, že máme tři body," řekl po utkání Černák.

Branka mohla padnout už o chvíli dříve. Jenže Otepka i Černák orazítkovali jen břevno. "I ta moje šance byla krkolomná. Po standardní situaci se míč nějak dostal ke mně a já ho do branky doklepl." Jihočeši se poté na chvíli nechali zatlačit od Brna, ale konec utkání patřil opět Dynamu.

"Hlavní je, že jsme získali tři body. Doma si šance vytvoříme, ale málo je proměňujeme. Stejné to bylo i proti Brnu. Venku je to slabší," dodal dále Černák. V minulém kole toto nepsané pravidlo Jihočeši potvrdili debaklem na Slavii. "Slavii jsme se snažili rychle hodit za hlavu a soustředit se na dnešní zápas."

Pro mnohé velkým překvapením bylo, že Brno po jasné výhře 7:0 nad Slováckem v Českých Budějovicích prakticky nic nepředvedlo. "To je jejich problém. My jsme si ty šance vypracovali. Jen je škoda, že jsme branek nedali více," mrzelo Černáka.

Jihočeši se díky vítězství posunuli v tabulce na lichotivé sedmé místo. "Pro nás je vítězství hodně důležité. Už jen kvůli losu, který máme a situaci v tabulce. Letos je tabulka hodně vyrovnaná," dodal střelec Peter Černák.

Proti "svým" hrál Pavel Mezlík. A byl hodně vidět. V utkání i několikrát vystřelil. "Jsme samozřejmě hrozně rádi, že jsme vyhráli. I když šancí jsme měli moře, tak to skončilo 1:0. Jsme strašně rádi za ten gól a i za ten vásledek. Dnes jsme předvedli i dobrou hru, která se divákům mohla líbit," uvedl po utkání Mezlík.

V utkání patřil Mezlík k nejlepším. Běhal dopředu a poctivě se i vracel. "Moje povinnosti jsou hrát jak dopředu, tak i dozadu. Doufám, že jsem to dnes splnil dobře. Akorát jsme měli přidat tu druhou branku." Moc k ní nechybělo. Po dvou břevnech míč dorážel právě Mezlík. "Všichni jsme čekali, že z toho už branka bude. Bohužel nebyla. Po druhém břevně se míč odrazil ke mně a já míč trefil mimo branku. Možná to obránce ještě tečoval, ale je to škoda. Mohl být dříve klid," dodal Pavel Mezlík.