Ze dvou testovaných slovenských záložníků byl Adrián Čermák jednoznačně lepší. Českobudějovickým trenérům se zalíbil natolik, že si jej nechali a třiadvacetiletý středopolař podepsal na jihu Čech smlouvu. Po příchodu Iva Táborského ještě vzrostla konkurence ve středové řadě, Čermák ale věří, že se do sestavy prosadí.

Do Dynama jste přišel na testy před začátkem letní přípravy. Českobudějovickému klubu vás doporučil bývalý brankář Jihočechů Miroslav Filipko.
Máme spolu takový vztah na dálku. On spolupracuje s mým manažerem a společně domluvili mé testy v Českých Budějovicích. Jsem rád, že jsem dostal šanci.

Řešili jste možnosti pro další sezonu už před koncem předchozího ročníku?
Ano, plánovalo se to delší dobu. Měsíc dopředu jsem věděl, že půjdu do Dynama na zkoušku.

Na testech v jihočeské metropoli jste uspěl. Udělalo vám to radost?
Samozřejmě. Příprava se mi zatím daří, povedly se mi i zátěžové testy v Praze. Snažím se na hřišti i mimo něj podávat co nejlepší výkony, aby se mnou byli trenéři spokojeni.

Zapadl jste po měsíci už do kabiny?

Adrián Čermák v přípravě
Myslím si, že ano. V kabině se cítím výborně, kluci mě přijali. S trenéry i vedením jsme si sedli.

Výsledkově se Dynamu v přípravě tolik nedaří. Body se však budou počítat až od prvního kola Fotbalové národní ligy.
Výsledky nám v přípravě trošku haprují. Ale sehráváme se, zvykáme si na sebe na hřišti. Každým zápasem věřím, že to bude lepší a lepší.

Za necelé tři týdny odstartuje nová sezona. Už je v kabině cítit, že se začátek přiblížil?
Trošku ano. Každý ví, že už hrajeme jen jeden přípravný zápas a pohár. Liga pak bude o něčem jiném.

Vy osobně už se těšíte na start soutěže?
Já se těším moc. Příprava už je docela dlouhá a čeká mě nová výzva.

V průběhu přípravy se zdálo, že byste mohl nastupovat na pozici podhrota. S příchodem Iva Táborského ale konkurence vzrostla.
Na posty ve středu zálohy je nás víc. Záleží na trenérovi, jak se rozhodne. Já odevzdám vždy na hřišti maximum a snad budu hrát co nejvíce.

Můžete nastupovat i na pozici defenzivního záložníka?
Dá se říci, že ano. Cítím se i na postu defenzivního záložníka dobře, i když bránění není z mé strany vždy takové, jaké by mělo být. Ale směrem dopředu mě to táhne, rád rozehrávám, takže můžu hrát na kterémkoliv postu ve středu zálohy.

Všichni příznivci Dynama by si přáli, aby letos klub zažil daleko povedenější sezonu než loni. Cítíte, že byste letos mohli hrát v horních patrech druhé ligy?
Je jasné, že Dynamo chce co nejdříve zpátky do ligy. Budeme se snažit hrát co nejlépe a snad se budeme držet v tabulce co nejvýše.

Už jste se stihl podívat do centra Českých Budějovic za měsíc na jihu Čech?
Trošku už jsem si město prošel. Ale zatím ještě musím řešit jiné věci. Na prohlídku centra bude čas.

Bude se Táborskému dařit v Dynamu i napočtvrté? (19.7.2016)

Smlouva na tři roky a velká očekávání. To má před svým čtvrtým angažmá v Dynamu Ivo Táborský. Mládežnický reprezentant, velký talent se šikovnou levačkou, který v první lize nasbíral přes dvě stě startů a na jihu Čech se mu vždy dařilo. To je jen stručná vizitka jednatřicetileté posily Dynama.