O první tříbodový zisk budou v neděli od 17:00 na Střeleckém ostrově usilovat fotbalisté Dynama České Budějovice, kteří na svém stadionu přivítají hráče Slovácka. Zatímco Jihočeši v posledních zápasech pravidelně sbírali body, hostující Slovácko třikrát za sebou ztratilo a  v aktuální tabulce první ligy okupuje až třináctou příčku. "Náš soupeř má dobré mužstvo, které šlo do ligy s velkými ambicemi. Nic na tom nemění ani poslední zápasy, v nichž sice Slovácko nebodovalo. Vesměs je mělo vždy velmi dobře rozehrané," uvědomuje si budějovický kouč František Cipro. Budějovický kouč se bude muset obejít bez Martina Leštiny, který odešel na hostování do Příbrami, k dispozici nebudou určitě ani Jan Gruber a Roman Pivoňka.
Dynamo těžký los na úvod sezony relativně zvládlo a po čtyřech kolech má na svém kontě pět bodů. Aktuálně dokonce neprohrálo ve třech zápasech v řadě a týmu tak jistě nebude chybět tolik potřebné sebevědomí. Jediné problémy měli Jihočeši v ofenzivní hře, kde se tým nemohl dlouhou dobu střelecky prosadit. "I když jsme žádnou vědu z té naší série nedělali, protože bylo jasné, že dřív či později ten gól vstřelíme, samozřejmě jsme rádi, že jsme už tu černou sérii ukončili," popisoval František Cipro. Dvě střelené branky na hřišti Mostu měly cenu dvojnásobnou, nejenže Dynamo ukončilo nepříjemnou sérii, tým poprvé v sezoně naplno bodoval a z dolních pater tabulky se vyšplhal až do středu. "Sice jsme tou výhrou umazali něco z té naší ztráty, ale potřebovali bychom ten výsledek potvrdit i v neděli doma," doplnil Cipro. Naopak Slovácko tři poslední zápasy prohrálo a především ty poslední dva velmi nešťastně. "Budou to tady chtít nahradit, takže to pro nás bude o to složitější," uvědomuje si budějovický kouč.

Zkušený trenér nebude mít k dispozici hned několik hráčů prvního mužstva. Tým opustil obránce Martin Leština, na kterého nezbylo v nabité obraně místo: "Odchází na deset zápasů na hostování do Příbrami. Už přes rok Lešťa pořádně nehrál, a pokud dostane v Příbrami šanci, mohlo by to hlavně jemu prospět." Pouze za B-tým nastoupil Jan Gruber, který byl v průběhu celého týdne mimo České Budějovice. "Dělá trenérskou licenci a celý týden byl od rána do večera v Praze," vysvětloval dále Cipro. Vedle dlouhodobě zraněného Romana Pivoňky měl drobné zdravotní problémy i brankář Zdeněk Křížek: "Má potíže s třísly, a tak nepůjde v sobotu ani za béčko, aby byl připraven aspoň na lavičku." Budějovický trenér také naznačil, že uvažuje oproti zápasu v Mostě o několika změnách v sestavě: "Nedržím se striktně zásady, že vítězná sestava se nemění, tak o dvou změnách přemýšlím."

Velmi pikantní zápas odehraje ze svého pohledu na Střeleckém ostrově i bývalý kapitán Dynama Martin Vozábal, který se na budějovickém stadionu poprvé představí v roli soupeře, trenér František Cipro se ale nehodlá na Vozábalovu hru speciálně připravovat: "My se musíme soustředit na svou hru. Nehledě na to, že Slovácko má i další osobnosti, ať už Rajnocha nebo Ivanu. Je pravda, že Vozi hodně našich hráčů zná, ale přišlo i hodně nových kluků. Naše mužstvo má trošku jinou tvář, než mělo na jaře." S trochou napětí se také očekává, jakým způsobem budou fanoušci Dynama na příjezd Martina Vozábala reagovat. Trenér Jihočechů by byl ale nejraději, kdyby se příznivci klubu zaměřili spíše na podporu týmu. "Diváků chodí dost a jsme jim za to vděčni, měli by nám ale víc pomoci," řekl na závěr zkušený kouč.

To trenér Slovácka Jiří Plíšek má oproti budějovickému kouči naprosto opačné problémy. Zatímco Slovácku se v úvodu sezony střelecky poměrně daří (vstřelilo pět branek), velkou slabinou je zatím defenzivní hra mužstva, které inkasovali v dosavadních čtyřech zápasech osm branek. V posledních týdnech se navíc začalo hodně spekulovat o odchodech klíčových hráčů týmu a to na klidu v mužstvu asi také moc nepřidá. "Neustálé zprávy o možných přestupech či zraněních mužstvo vyčerpávají. Potřebujeme se soustředit na fotbal," postěžoval si před zápasem v Budějovicích kouč Plíšek. Nejmladší trenér letošního prvoligového ročníku se bude muset asi již brzy obejít bez obránce Jana Rajnocha a nejlepšího střelce loňské sezony Milana Ivany, o které je zájem v Čechách i zahraničí. Navíc se v průběhu týdne na delší dobu zranil i obránce Tomáš Inemam, jenž bude kvůli zlomeným zánártním kůstkám mimo hru minimálně dva měsíce.